Держлікслужба взяла участь у черговому засіданні Керівного комітету Механізму держав-членів щодо неякісної та фальсифікованої медичної продукції

09-10 березня 2023 року відбулося засідання Керівного комітету Механізму держав-членів щодо неякісних та фальсифікованих медичних продуктів, організоване Секретаріатом ВООЗ та представниками Механізму країн-членів ВООЗ з питань неякісних і фальсифікованих медичних продуктів.

Пріоритетними питаннями, які розглядалися на даному засіданні, були:

- оновлена інформація про основні заходи та бюджет Керівного комітету механізму держав-членів щодо неякісних та фальсифікованих медичних продуктів для реалізації зазначених заходів;

- оновлення Глобальної системи спостереження та моніторингу ВООЗ;

- актуалізація роботи по пріоритетних заходах на 2022-2023 роки;

- участь ВООЗ у глобальних і регіональних ініціативах;

- оновлена інформація від заступників Голови щодо актуальних ініціатив у їх регіонах;

- обговорення переліку пріоритетних заходів, необхідних для виконання робочого плану Механізму держав-членів щодо неякісних та фальсифікованих медичних продуктів на період 2024-2025 роки;

Крім того, Секретаріат ВООЗ презентував нульовий проект переліку пріоритетних заходів на 2024-2025 рр. та нульовий проект технічного завдання для оцінки Механізму держав-членів щодо неякісних та фальсифікованих медичних продуктів.

Довідково:

У 2012 році Всесвітня асамблея охорони здоров’я заснувала механізм держав-членів для розв'язання проблеми боротьби з неякісною та фальсифікованою медичною продукцією.

Механізм держав-членів має Керівний комітет, який очолює Голова та 11 віце-голів, які представляють шість регіонів ВООЗ. 

Термін повноважень Голови та заступників Голови розпочинається наприкінці чергової сесії механізму та закінчується наприкінці кожної другої чергової сесії. Голова змінюється між Регіонами у алфавітному порядку.

Актуальний перелік членів Керівного комітету розміщено за посиланням: https://apps.who.int/gb/sf/e/Steering_Committee_en.html.

Метою механізму держав-членів є захист громадського здоров’я та сприяння доступу до недорогих, безпечних, ефективних і якісних медичних продуктів, сприяння ефективній співпраці між державами-членами та Секретаріатом, профілактиці та контролю неякісних та фальсифікованих медичних продуктів та пов’язаної з ними діяльності.