22.06.2023 Повідомлення від Регуляторного органу Південної Африки з медичної продукції (SAHPRA) щодо виявлення підробленого продукту з маркуванням Ozempic Solution For Injection In Pre-Filled Pen

До Держлікслужби надійшла інформація від Регуляторного органу Південної Африки з медичної продукції (SAHPRA) щодо виявлення підробленого продукту з маркуванням Ozempic Solution For Injection In Pre-Filled Pen.

Reference Number:  CASE_283

У повідомленні, надісланому в Регуляторний орган Південної Африки з медичної продукції (SAHPRA) компанією Novo Nordisk (Pty) Ltd, Південна Африка, було підтверджено звіт про фальсифікацію продуктів під назвою Ozempic. Компанія заявила, що отримала кілька сповіщень про марковані флакони та коробки, які були випущені на ринок невідомим джерелом як підроблені версії препарату Ozempic. На одне зі сповіщень увагу Novo Nordisk звернула роздрібна аптека, що знаходиться в Клерксдорпі, на північному заході Південної Африки. Жодних фізичних зразків для дослідження не надійшло, лише фотографії (див. додаток). Про випадок повідомили партнерам Global Security для подальшої обробки та спостереження.

Надано перелік випадків потенційно підроблених продуктів Novo Nordisk у Південній Африці: на сьогодні Novo Nordisk у Південній Африці повідомлено про 9 випадків фальсифікації Ozempic:

- 4 випадки було підтверджено - жодних зразків не було вилучено, розслідування було завершено за наявними фотографіями;

- 2 випадки - за результатами розслідування у штаб-квартирі в Данії;

- 3 справи були безрезультатними по причині того, що доступної інформації виявилося недостатньо.

Референтний номер компанії щодо підтвердженої підробки: 1168420.

Згідно з Державним реєстром лікарських засобів України, станом на 22.06.2023, препарат Ozempic 1mg виробництва Novo Nordisk (Pty) Ltd, Південна Африка, в Україні як лікарський засіб незареєстрований.

 

Фото упаковки

 

До уваги!

Якщо у вас виникли додаткові запитання або ви хочете повідомити про інциденти, зокрема щодо фальсифікованих лікарських засобів, звертайтесь до Держлікслужби (dls@ dls.gov.ua).