Колеги, нагадаємо, що з 13 жовтня в дію вступає нова редакція Наказу МОЗ № 360, яка міститиме зокрема і деякі зміни щодо відпуску наркотичних ліків.

Нагадаю коротко про них:

💊 Відпуск наркотичних (психотропних) ліків почне здійснюватися виключно на підставі е-рецепта.

Винятки, коли діятиме паперовий рецепт:
- виникнення технічних питань у роботі ЕСОЗ, які унеможливлюють виписування е-рецептів;
- для призначення  екстемпоральних препаратів (тобто таких, які виготовляються в аптеці);
- на територіях, де тривають активні бойові дії.

💊 Призначення та відпуск пільгових наркотичних (психотропних) ліків  почне здійснюватися за електронним рецептом

Мова іде про ліки, часткова чи повна вартість яких відшкодовується в рамках програм місцевих бюджетів згідно з Постановою КМУ від 17.08.1998 №1303.
Для цього в ЕСОЗ зʼявиться відповідна програма “Наркотичні лікарські засоби за кошти місцевих бюджетів”.

💊 Якщо пацієнт планує виїжджати за кордон і при цьому буде перевозити ліки з собою – при виписці е-рецепта лікар має надрукувати інформаційну довідку та засвідчити її власним підписом і печаткою лікаря.

При цьому така довідка не вважається рецептом та має лише інформаційний характер.

Детальніше про зміни – в офіційному листі МОЗ👇

Додаткові матеріали:
👉 Зміни щодо відпуску пільгових наркотичних ліків (за Постановою КМУ №1333): http://surl.li/lwewo
👉Про всі актуальні зміни по рецептах: http://surl.li/lwjnh