Відбулось підсумкове засідання Ради безбар’єрності

Кожен українець і українка мають отримувати якісну безбар’єрну послугу у власній громаді. Відчути та побачити, що позитивні зміни відбуваються в кожному місті та селі. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час підсумкового засідання Ради безбар’єрності, що відбулося за участі Першої леді України Олени Зеленської та Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука. 

У 2023 році Уряд доклав багато зусиль для втілення проектів безбар’єрності. Насамперед Міністерство цифрової трансформації запровадило європейські стандарти цифрових комунікацій державних органів. Тепер вони реалізуються на практиці в усіх державних  цифрових сервісах.

Крім того, Міністерство економіки започаткувало програму компенсацій роботодавцям, які облаштували робоче місце для фахівця з інвалідністю.

Серед іншого, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури продовжує оновлювати державні будівельні норми з урахуванням вимог безбар’єрності. Як зауважив Денис Шмигаль, цього року прийнято норми для лікарень, сховищ і укриттів, вимоги до тимчасових споруд: «Це лише початок. Відбудова усіх об’єктів буде відбуватися згідно з європейськими стандартами облаштування просторів».

Міністерство охорони здоров’я продовжує системно, крок за кроком, запроваджувати активну доказову реабілітацію. МОЗ працює над законопроектом, який докорінно змінить шлях людини після травми або поранення від лікарняного ліжка до відновлення якості життя. Це, зокрема, можливості для гідної роботи, якісної освіти, системної підтримки.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль подякував першій леді України Олені Зеленській за її залученість та постійне висвітлення теми безбар’єрності — як в Україні, так і за кордоном. А також висловив вдячність міжнародним партнерам та громадським організаціям за конструктивний діалог та дієву допомогу.

За матеріалами сайту КМУ