Довідка про опрацювання запитів на інформацію, що надійшли до Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками за 2023 рік

Протягом 2023 року в Державній службі України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (даліДержлікслужба) зареєстровано та опрацьовано 259 запитів. З усіх 259 запитів - 65 отримано поштою, 194 надійшло на електронну пошту (12 - з Міністерства охорони здоров’я України, 20 – з Секретаріату Кабінету Міністрів України, 1 - з Міністерства юстиції України, 1 – з Міністерства фінансів України, 1 - з Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації), 1 - з Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Чернівецькій області, 1 – з  Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у м. Києві, 1 – з Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, 1 – з  Київської обласної військової адміністрації,  1 – з  Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації,      1 – із Департаменту охорони здоров'я Київської МДА, 1 – з Національного антикорупційного бюро України, 1 - з Державного бюро розслідувань, 1- з Одеської обласної прокуратури, 1 – з Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Одеській області, 1 - з Міністерства соціальної політики України).

 

 

Кількість запитів, що надійшли до Держлікслужби за 2023 рік

по місяцям

Місяць

Кількість запитів

Січень

 23

Лютий

23

Березень

35

Квітень

26

Травень

22

Червень

19

Липень

20

Серпень

17

Вересень

21

Жовтень

18

Листопад

21

Грудень

14

 

46 запитів надійшло, як до розпорядника інформації –  (12 - з Міністерства охорони здоров’я України, 20 – з Секретаріату Кабінету Міністрів України, 1 - з Міністерства юстиції України, 1 – з Міністерства фінансів України, 1 - з Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації), 1 - з Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Чернівецькій області, 1 – з  Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у м. Києві, 1 – з Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, 1 – з  Київської обласної військової адміністрації,  1 – з  Дарницької районної в           м. Києві державної адміністрації,  1 – із Департаменту охорони здоров'я Київської МДА, 1 – з Національного антикорупційного бюро України, 1 - з Державного бюро розслідувань, 1- з Одеської обласної прокуратури, 1 – з Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Одеській області, 1 - з Міністерства соціальної політики України).

За категорією запитувачів запити надійшли:

·                   від громадян – 82;

·                   від юридичних осіб – 174;

·                   від об'єднань громадян – 2;

·                   від представників ЗМІ – 1.

 

Найбільша кількість запитів надійшло до Управління державного регулювання та контролю у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та протидії їх незаконному обігу (92 запита) та до Управління оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами (87 запитів),

Найчастіші питання які були заданні у запитах стосувалися :

• Щодо наркотичних засобів та психотропний речовин;

Щодо надання інформації стосовно отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів.

• Про надання інформації стосовно косметичної продукції ;

Щодо подання Заяви про отримання ліцензії на провадження господарської з роздрібної торгівлі лікарськими засобами ;

• Щодо надання витягу, з Ліцензійного реєстру, на право здійснення господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

 

Всі запити на інформацію розглянуті та виконані у встановлений законодавством термін, у тому числі:

• Задоволено – 258;

На опрацюванні – 1.

 

Найбільша кількість надійшла з м. Києва – 94 запити, (36%­) та з не зазначеною адресою – 59 запитів (23%)

 

За видами запитуваної інформації запити розподілилися:

 

· інформація про товар (роботу, послугу) –190;

· правова інформація – 2;

· статистична інформація – 9;

· інші види інформації – 54;

· інформація про фізичну особу – 4.

 

 

 Інформація щодо розподілу запитів у розрізі структурних підрозділів Держлікслужби за 2022 рік додається (Додаток 2).

Постійно здійснюється моніторинг термінів виконання, щодо недопущення порушення виконавської дисципліни. Щотижнево для відповідальних виконавців надається інформація – нагадування про запити на інформацію, термін розгляду яких збігає на поточному тижні.

Наказ Держлікслужби від 02.08.2018 № 841 «Про затвердження Розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Держлікслужба»

Наказ Держлікслужби від 01.10.2019 № 1204 «Про  затвердження Переліку наборів даних Держлікслужби, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих  даних» зі змінами

Наказ Держлікслужби від 15.02.2021 № 160 «Про внесення змін до наказу Держлікслужби від 01.10.2019 № 1204»

Отже, забезпечення прозорості та відкритості діяльності Держлікслужби України є одним із основних його напрямків, який знаходиться на постійному контролі.