Профілактика весняного авітамінозу.

Весна вже зовсім поруч! Це чарівна пора, що дарує нам тепло, впевненість у  прийдешніх змін та особливийвесняний настрій. Проте саме з початком цієї пори доситьбагато людей починають відчувати на собі доволі неприємнезахворювання, коли очі не радують ані весняні квіти, ані промені сонця особливо в  теперішній час, коли всі ми знаходимось  в постійному стресі.                                                                            

Ви стомлені, організм стає ослабленим —разом з весною прийшов і він, авітаміноз. Його прояви: сонливість, підвищена дратівливість, нездужання і апатія, загострення хронічних захворювань. Крім цього «букета» є і зовнішні прояви вітамінного дефіциту, зокрема: блідість шкірних покривів, лущення і сухість шкіри, випадіння і ламкість волосся, крихкість нігтів.

Весняний авітаміноз та харчування взаємопов’язані, взаємозалежні поняття. Найголовніший принцип у попередженні авітамінозу – це збалансоване харчування, яке повинно обов’язково містити весь спектр існуючих поживних речовин: білків, жирів та вуглеводів.

Отже, щоб око раділо сонцю та весняним квітам, настрій був на висоті, а самопочуття — ще вище, дотримуйтеся 6 основних рекомендацій.

1. Зрозумійте, яких вітамінів не вистачає організму.Зазвичай організм відчуває нестачу вітамінів якоїськонкретної групи. Якщо шкіра стає надмірно сухою, цеговорить про те, що в організмі менша кількість вітаміну, аніж має бути. Пригнічений стан і слабкість —  дефіцит вітаміну D. Якщо ви помітили проблеми зі шлунком, то варто звернути увагу на те, що організму потрібно додати вітаміни групи В, а якщо застудилися — то додайте до раціону продукти з вмістом вітаміну С. Вітамін А можнаотримати з печінки і тваринних жирів, вітамін В — міститься в картоплі, рибі та бобових. Вітамін С — в цитрусових, а ось вітамін D можна отримати, якщо частіше гуляти на сонці.  До речі, найкориснішим, максимально вітамінізованим, вчені визнали ківі. Так що не нехтуйте «заморським фруктом».                                    

2.Додайтедо раціону корисні жири. Вітаміни швидше засвоюються разом з жирами. Але жири мають бути корисними. Зупиніть свій вибір на горіхах, авокадо, риб’ячому жирі або інших продуктах із вмістом рослинних жирів.

3.Пийте багато води. Саме вода виводить із вашогоорганізму токсини і прискорює вплив вітамінів. Окрім того, вода сприяє оновленню шкіри, яка втомилася від холодної пори року, а також живить організм. За день потрібно випивати не менше 1,5 л води.

4.Відпочивайте повноцінно. Слід пам’ятати про те, щоповноцінний відпочинок є дуже важливим для здоров’я. Якщо ваш графік щільно забитий і ви рано йдете з дому та пізно повертаєтеся, то навіть дієві та дорогі пігулки не допоможуть вам повністю відновити здоров’я. Має бути баланс, сон має тривати не менше 8 годин.                                     

5.Займайтеся спортом. Фізична активність допомагає подолати такі симптоми авітамінозу,як втома і відсутність енергії. Це не означає, що вам потрібно придбати абонемент в зал і беззупинно займатися. Розпочніть щодня робитизарядку і додавайте навантаження поступово. Через деякий проміжок часу заняття спортом стануть звичкою і це почне навіть приносити вам задоволення. А найголовніше — ви забудете про авітаміноз!

6.Аптечними вітамінами також не варто нехтувати. Але краще попередньо отримати консультацію у лікаря.

Бережіть себе та ваше здоров’я! Додержуйтесь цих простих рекомендацій, щоб ваше самопочуття завжди було на висоті!

Покровська районна державна адміністрація Донецької області