Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2008 р. № 366 «Про затвердження Порядку перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, у тому числі конопель для медичних цілей, рослинної субстанції канабісу та вироблених (виготовлених) з них лікарських засобів, на території України та оформлення необхідних документів» (постанова КМУ від 3 вересня 2024 р. № 1005 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2008 р. № 366»).
У новій редакції викладено назву постанови та Порядок перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на території України та оформлення необхідних документів.
Відповідно до доповненої частини статті 26 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» відбулись такі нововведення:
· – перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів, а також конопель для медичних цілей на території України здійснюється з обов’язковим залученням суб’єкта охоронної діяльності державної форми власності;
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2024 р. № 1005 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2008 р. № 366»:
· – перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин у формі лікарських засобів у межах міста чи області може здійснюватися без залучення такого суб’єкта, якщо кількість діючої речовини не перевищує 10 кілограмів (літрів).
Відповідно, перевезення наркотичних засобів та/або психотропних речовин у формі лікарських засобів, якщо кількість діючої речовини не перевищує 10 кілограмів (літрів), у межах міста чи області може здійснюватися без залучення суб’єкта провадження охоронної діяльності.
На відміну від положень діючого Порядку, попередня редакція визначала, що перевезення готового лікарського засобу по території України у кількості 200 кг та більше здійснювалось виключно у супроводженні патрульної поліції або поліції охорони.
Звертаємо увагу, що при виготовленні лікарського препарату застосовується не лише діюча речовина, а й допоміжні речовини, які можуть становити від 50% до 95% готового лікарського засобу, тобто 5% – 50% кількості діючої речовини – це значний об’єм готової продукції.
Наприклад, 10 кг діючої речовини морфіну у складі таблеток морфіну сульфат складе 15 тисяч упаковок, що буде становити близько 300 кг готових ліків, – це орієнтовна кількість лікарського засобу для 25 тисяч пацієнтів, а 10 кг діючої речовини трамадол у складі таблеток складе 20 тисяч упаковок, що буде становити 400 кг готових ліків.
Нововведення не обмежують і не забороняють перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на території України, а забезпечують безпечне транспортування таких лікарських засобів.
|