Інформація про виконану роботу за IIІ квартал 2024 року

З метою безперебійного забезпечення громадян України лікарськими засобами за період з 1 липня по 30 вересня 2024 року Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Чернівецькій області (далі – Служба) здійснено наступну роботу.

В рамках здійснення державного контролю якості лікарських засобів, що ввозяться в Україну, Порядок якого затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2005 № 902 Службою видано 24 висновки про якість ввезених в Україну лікарських засобів.

Проведено 15 перевірок відповідності матеріально-технічної бази, кваліфікованого персоналу, необхідних для провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами відповідно до вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 № 929 та наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку перевірки відповідності матеріально-технічної бази, кваліфікованого персоналу, а також умов щодо контролю за якістю лікарських засобів, що вироблятимуться та/або ввозитимуться на територію України перед видачею ліцензії на провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)» від 06.07.2022 № 1169.

На виконання вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» у Службі проводиться системна робота із забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення, задоволення законних вимог заявників, реального поновлення порушених конституційних прав громадян та запобігання у подальшому таких порушень.

У IІІ кварталі 2024 року до Служби надійшло 7 звернень громадян, у тому числі: 7 скарг. З них перенаправлено від Держлікслужби – 1 звернення, від інших органів, установ, організацій – 5 звернень, на особистому прийомі – 1 звернення. Тематика звернень стосувалась якості, цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення та питання порушення ліцензійних умов в аптечних закладах.

Звернення громадян розглянуто у строки, визначені Законом України «Про звернення громадян», а саме:  3 звернення -  було надіслано на розгляд за належністю іншим установам, 1 звернення - у стадії розгляду; 3 звернення - надано роз’яснення.

Звернення громадян систематично розглядаються на виробничих нарадах Служби. Щоквартально інформація про стан розгляду звернення громадян направляється до Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Щотижнево проводиться моніторинг наявності інсуліновмісних препаратів в аптечних закладах Чернівецької області.

Відповідно до листа Держлікслужби від 31.01.2024 № 1064-001.1/004.0/17-24, з урахуванням доручень Міністра охорони здоров’я України Віктора ЛЯШКА від 23.012024 № ДМ/27/6-24, від 11.04.202 № ДМ/20/6-22 щомісячно проводиться моніторинг роздрібних цін на лікарські засоби у суб’єктів господарювання, які провадять господарську діяльність на території Чернівецької області. Протягом звітного періоду за визначеним переліком завищень щодо рівня роздрібних цін не зафіксовано.

В рамках здійснення державного контролю по недопущенню, виявленню та вилученню з обігу неякісних, фальсифікованих та незареєстрованих лікарських засобів, Службою опрацьовано 48 розпоряджень та 146 інформаційних листів Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

З урахуванням листів та розпорядження від Держлікслужби оформлено та надіслано керівникам суб’єктів господарювання та лікувально-профілактичних закладів Чернівецької області 16 Інформаційних листів щодо заборони реалізації, зберігання та застосування лікарських засобів. Опрацьовано 4 повідомлення суб’єктів господарювання щодо вилучення з обігу, виявлених незареєстрованих, неякісних та фальсифікованих лікарських засобів та утилізації лікарських засобів відповідно до вимог наказу МОЗ України № 242 від 24.04.2015 року «Про затвердження Правил утилізації та знищення лікарських засобів».

01.08.2024 начальником Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Чернівецькій області Інною Фомічевою, прийнято участь у робочій зустрічі з представниками аптечних закладів при Чернівецькій обласній державній адміністрації (Чернівецькій обласній військовій адміністрації), під час якої розглядалися питання реалізації урядової програми «Доступні ліки» та створення мобільних аптечних пунктів.

06.09.2024 прийнято участь у колегії Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної військової адміністрації.

12.09.2024 підписано Меморандум про співпрацю між Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Чернівецькій області та Громадською організацією «Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю «Лідер».

12.09.2024 прийнято участь у заході щодо впровадження функціонування першого мобільного аптечного пункту на території Чернівецької області, згідно маршруту затвердженого керівником.

26.09.2024 проведено засідання постійнодіючої Робочої групи по недопущенню виробництва та розповсюдження субстандартних, фальсифікованих і незареєстрованих лікарських засобів, за участі представників Чернівецької митниці, УБН ГУНП в Чернівецькій області, Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації), Головного управління ДПС у Чернівецькій області.

27.09.2024 проведено навчання для працівників Чернівецької митниці на тему: «Здійснення державного нагляду та контролю в сфері обігу медичних виробів» відповідно до розроблених методичних матеріалів.