З 01 квітня 2019 рокувступають в дію нові ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд»

Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Запорізькій області нагадує, що з 01.04.2019 р. вступають в дію нові  ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд», затверджені наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30 листопада 2018 р. № 327.

Ці норми розроблені для створення безбар’єрного простору для всіх категорій людей з інвалідністю: з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності та інших маломобільних груп населення (МГН): людей похилого віку, вагітних жінок, батьків з дітьми та інших.

ДБН “Інклюзивність будівель і споруд” є обов’язковими до виконання. У них наведені всі необхідні технічні характеристики влаштування елементів безбар’єрності, а також конкретні візуальні приклади, як це потрібно робити.

Доступність для МГН повинна забезпечуватися:

.Зокрема, у документі йдеться про облаштування:

У разі якщо в житлових будинках та громадських будівлях і спорудах неможливо у повному обсязі забезпечити вимоги доступності, зручності, інформативності і безпеки для потреб осіб з інвалідністю, здійснюється їх розумне пристосування.

Згідно Конвенції про права осіб з інвалідністю "розумне пристосування" означає внесення, коли це потрібно в конкретному випадку, необхідних і підхожих модифікацій і коректив, що не становлять непропорційного чи невиправданого тягаря, для цілей забезпечення реалізації або здійснення особами з інвалідністю нарівні з іншими всіх прав людини й основоположних свобод.

При цьому недостатньо просто встановити пандус, або інше пристосування при вході в аптеку. Слід подбати про те, щоб такий пандус, або інше пристосування  відповідали  всім нормам діючих ДБН та інших стандартів, а також мали документальне підтвердження створення всіх умов доступу до аптеки.
Документальним підтвердженням факту того, що заявником дотримані всі вимоги ДБН та інших діючих стандартів і правил при створенні належних умов доступу в аптеку, є виключно висновок (експертна оцінка) фахівця з питань техобслуговування будівель і споруд, а саме експерта, який має відповідний для цього кваліфікаційний сертифікат. Перелік всіх експертів, включених до єдиного реєстру атестованих осіб, які мають право здійснювати таку діяльність розміщений на сайті Мінрегіонбуду.

Зверніть увагу, що «кнопка виклику персоналу» без необхідних додаткових технічних елементів безбар’єрності, не створює безбар’єрний простір для людей з інвалідністю та МГН.

З вимогами нових ДБН можна ознайомитися на офіційному сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Нові ДБН розроблені на заміну діючих ДБН В.2.2-17:2006 “Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення”.
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

 

За матеріалами www.minregion.gov.ua та та https://www.kmu.gov.ua