Відповідно до листа Міністерства культури України від 01.05.2026 № 05/127/2382-26 щодо виконання заходу 14 завдання 23 Плану заходів на 2025-2026 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25.03.2025 № 374-р, з метою підтримки проведення Національного тижня безбар’єрності, який відбудеться 25-31 травня 2026 року, Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Кивській області ( далі – Служба) інформує:
Службою підписані та діють Меморандуми про співпрацю з Громадською організацію Київське міське товариство інвалідів «АЛІСА» та Громадською організацію «Доступно. ЮА». Це ефективний інструмент об’єднання зусиль державного та громадського секторів задля підвищення рівня доступності аптек. Доступність аптек - це не лише про інфраструктуру, а й про гідність, рівність та якість життя. Співпраця з громадськими організаціями людей з інвалідністю здійснюється з метою підтримки осіб з інвалідністю, захисту їхніх прав та забезпечення соціальної інтеграції. У рамках взаємодії проводилися спільні заходи, консультації та інформаційно-просвітницька робота, спрямована на створення безбар’єрного та інклюзивного середовища.
Також налагоджена плідна робота з органами місцевого самоврядування, зокрема з Департаментом охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації.
12.05.2026 в Службі пройшло навчання на тему «Стандарт державної мови «Термінологія безбар’єрності».