Ліцензування імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів з 1 січня 2015 року пропонують скасувати

На сайті МОЗУ оприлюднено для публічного обговорення проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо скасування ліцензування імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів)". Він розроблений за ініціативи Державної служби України з лікарських засобів з метою дерегуляції, розвитку підприємництва та реформування надання адміністративних послуг.

Метою прийняття проекту акта є скасування ліцензування імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів, введення яких передбачалось з 1 січня 2015 року, адже ця норма не відповідає Директивам та законодавству ЄС. Додатково цей проект покликаний зняти існуючу законодавчу колізію в діючому законодавстві. Адже згідно положення Закону України від 04.07.2012 р. № 5038-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо ліцензування імпорту лікарських засобів та визначення терміна «активний фармацевтичний інгредієнт» передбачено запровадження такого ліцензування в Україні з 01.01.2015 р., а в наказі МОЗ України від 20.02.2013 р. № 143, яким затверджено Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з імпорту лікарських засобів, зазначено, що дія цих Ліцензійних умов не поширюється на діяльність із ввезення на територію України активних фармацевтичних інгредієнтів.

Тому, щоб не допустити зупинки в роботі вітчизняних фармацевтичних підприємств, які, зокрема, не встигнуть у стислі терміни отримати відповідні ліцензії щодо імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів та з метою забезпечення населення України якісними та доступними лікарськими засобами, Держлікслужбою України було ініційовано скасувати цю норму.