У Держпідприємництві погоджено проект наказу МОЗ "Про внесення змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров'я України"

Проект наказу МОЗ «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України», який підготувала робоча група з питань оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами при Держлікслужбі України, вже пройшов погодження у Держпідприємництві. На сьогодні документ підготовлено до реєстрації в Міністерстві юстиції України.

У проекті виписано кілька важливих нормативно-правових змін. Зокрема, встановлюються прозорі кваліфікаційні вимоги до персоналу ліцензіатів, які здійснюють діяльність з оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами; спрощено та впроваджено прозоріші та зрозуміліші для заповнення форми документів, які оператори ринку подають для одержання ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю. Це форми: заяви на отримання копії ліцензії на провадження господарської діяльності з оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами; відомостей про наявність матеріально-технічної бази та кваліфікованого персоналу, необхідних для провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами; відомостей про наявність матеріально-технічної бази та кваліфікованого персоналу, необхідних для провадження господарської діяльності з оптової торгівлі лікарськими засобами.

Окрім того, у змінах до Ліцензійних умов, передбачено виключити норму щодо розмірів граничних постачальницько-збутових надбавок та граничних торговельних (роздрібних) надбавок, встановлених Кабінетом Міністрів України.  Розроблено й пропозиції щодо спрощення ведення господарської діяльності для операторів ринку. Так, після державної реєстрації проекту наказу, ліцензіати зможуть передавати на зберігання іншим ліцензіатам лікарські засоби та супутні товари, у порядку, що передбачений вітчизняним законодавством. Звісно, за умови  дотримання останніми вимог Ліцензійних умов.

Ці норми покликані згармонізувати вітчизняне фармацевтичне законодавство із законодавством Європейського Союзу та зняти бюрократичні бар’єри для ведення бізнесу, а відтак, створюють передумови для своєчасного забезпечення українців якісними і безпечними ліками та відкривають шляхи для здешевлення препаратів. Адже завдяки запропонованим змінам до Ліцензійних умов, з’являється можливість налагодити додатковий канал постачання лікарських засобів від виробників до аптек. А це позитивно вплине на своєчасне наповнення аптечних полиць, розширення асортименту та, найважливіше, — аптеки отримуватимуть ліки за цінами виробників.