Уряд планує запровадити обов’язкове підтвердження в терапевтичній ефективності та біоеквівалентності при реєстрації лікарських засобів

Україні необхідно мати підтвердження в терапевтичній ефективності та біоеквівалентності при реєстрації лікарських засобів. Таку позицію сьогодні, 18 вересня 2013 року під час вступного слова на засіданні Кабінету Міністрів України висловив Прем’єр-міністр України М.Я. Азаров.

 

 «Ще одне сьогоднішнє рішення спрямовано на приведення вітчизняного законодавства у відповідність до європейських стандартів та рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я – це зміни до Закону України “Про лікарські засоби”, якими посилюються вимоги до документів, які подаються до державної реєстрації так званих генериків», – зазначив Глава Уряду.

 

 Він нагадав, що на сьогодні це 70% зареєстрованих лікарських засобів. «Наша жорстка позиція – необхідно мати підтвердження в терапевтичній ефективності та біоеквівалентності», – повідомив М.Я Азаров.

 

 У цілому головна мета заходів, які вживаються Урядом на фармацевтичному ринку, – це підвищення якості, ефективності та безпеки лікарських засобів, які надходять на вітчизняний ринок, захист громадян від неякісних та фальсифікованих лікарських засобів, підкреслив  Прем’єр-міністр України М.Я.Азаров.

 

За матеріалами Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ