12 листопада 2019 року у приміщенні Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Одеській області за адресою м. Одеса, пр-т Гагаріна, 8 відбувся семінар з питань обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

12 листопада 2019 року  у приміщенні  Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Одеській області за адресою м. Одеса, пр-т Гагаріна, 8 відбувся семінар з питань обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

На семінарі були присутні в.о. начальника Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Одеській області – В.В.Ляшенко-Щербакова, посадові особи Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Одеській області, співробітник Служби Безпеки України – Гладких Ігор Олександрович, представники фармацевтичної галузі Одеської області, а саме: ТОВ «БаДМ»,     ФОП Соколовська О.М., ТДВ «Інтерхім», ФОП Євдокімова Т.В., ФОП Бодюл О.І., ФОП Долга О.В., ФОП Поліщук О.О., КП «Одесфарм, ТОВ «Медфарм», ТОВ «Імуно-фарм», ТОВ «Санафарм», ТОВ «Слов’янська Група Фарм», ТОВ «Софія», ТОВ «Аптека Гаєвського», та представники лікувально-профілактичних закладів.

Представники Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Одеській області (далі – Служба) поінформували учасників семінару про зміни до законодавства у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, повідомили присутніх про повноваження органів державної влади у вказаній галузі та обговорили інформацію щодо проблемних питань.

Також доповідачами було розглянуто питання щодо:

- дотримання Ліцензійних умов суб’єктами господарювання у сфері легального обігу наркотичних засобів, Порядку провадження діяльності, пов’язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, та контролю за їх обігом та повноваження у цій сфері Держлікслужби та її територіальних органів, Постанова КМУ від 06.04.2016 року № 282 «Деякі питання ліцензування господарської діяльності з культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого Кабінетом Міністрів України, розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуску), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку»

- знищення закладами охорони здоров’я наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів Постанова КМУ від 03.06.2009 № 589 «Про затвердження Порядку провадження діяльності, пов'язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, та контролю за їх обігом» (п.9-16);- методи знищення неякісних лікарських засобів, до складу яких входять наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори, Наказ  Міністерства Охорони Здоров’я  України Міністерства Охорони Навколишнього  Природного Середовища та Ядерної Безпеки України «Про затвердження Правил проведення утилізації та знищення неякісних  лікарських  засобів,  до  складу  яких входять
наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори»
- розглянуті питання щодо перевірок характеристик продукції державного ринкового нагляду відповідно до вимог Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції»; повноваження та порядок діяльності органів ринкового нагляду, права та обов’язки їх посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд; секторальні плани ринкового нагляду. Також розглянуті вимоги до медичних виробів, медичних виробів для діагностики in vitro, активних медичних виробів, які імплантують, згідно технічних регламентів, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 02.10.2013 № 753, № 754, № 755 відповідно; у т.ч. вимог до маркування продукції, супровідноїдокументації.

У окремому розділі семінару співробітник Служби Безпеки України Гладких І.О. звернув увагу щодо заходів протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.

Також у ході семінару надано відповіді присутнім на поставленні запитання стосовно відпуску лікарських засобів з аптек, у тому числі наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, сильнодіючих та отруйних лікарських засобів, стосовно правил виписування рецептів для паліативних хворих та багато інших.

Посадовим особами Служби також приділено увагу питанню щодо забезпечення якості лікарських засобів та запобігання обігу неякісних, фальсифікованих, незареєстрованих та ввезених з порушенням лікарських засобів на території Одеської області шляхом проведення спільних заходів з правоохоронними органами.

Підсумовуючи викладене, керівництвом Служби було висловлено подяку учасникам, присутнім на семінарі та висловлено сподівання на подальшу плідну та ефективну співпрацю.