Представник Держлікслужби взяв участь у 2-му засіданні Комітету сторін Конвенції MEDICRIME

 

12-13 грудня у м. Страсбург, Французька Республіка, під егідою Ради Європи  відбулося 2-е засідання Комітету сторін Конвенції Ради Європи щодо підробок медичної продукції та подібних правопорушень, що становлять загрозу громадському здоров’ю (далі – Конвенція MEDICRIME).

До участі у даному заході були запрошені країни, які підписали та ратифікували зазначену Конвенцію, а саме: Албанія, Вірменія, Бельгія, Хорватія, Франція, Угорщина, Португалія, Республіка Молдова, Іспанія, Швейцарія, Туреччина, Україна, Бенін, Буркіна Фасо, Гвінея та Російська Федерація.

Від України участь у 2-у засіданні Комітету сторін взяла участь Марина Таран – начальник відділу організації запобігання обігу неякісних, фальсифікованих та незареєстрованих лікарських засобів Департаменту контролю якості лікарських засобів.

Під час засідання було обрано Голову, Заступника Голови та членів Бюро  Комітету сторін Конвенції MEDICRIME, обговорено та прийнято Правила Комітету сторін, а також визначено орієнтовну дату наступного засідання.

 

Довідково:  

- у 2011 році Україна була серед країн, що першими підписали зазначену Конвенцію;

- у 2012 році Урядом було затверджено  Закон "Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про підроблення медичної продукції та подібні злочини, що загрожують охороні здоров’я";

- з 1 січня 2016 року Конвенція MEDICRIME набрала чинності в Україні.

 

Станом на 16.12.2019 зазначена Конвенція:

Згідно з преамбулою Конвенції MEDICRIME, підроблення медичної продукції та подібні злочини за своєю природою несуть значну загрозу охороні здоров’я – саме ця передумова і стала підставою для прийняття міжнародного договору.

Метою Конвенції MEDICRIME є запобігання загрозі охороні здоров’я та боротьба із цим явищем шляхом:

- забезпечення криміналізації певних дій;

- захисту прав жертв злочинів, установлених відповідно до цієї Конвенції;

- заохочення національного та міжнародного співробітництва.

 

Більш детальна інформація - на сайті Ради Європи: https://www.coe.int/en/web/medicrime/the-medicrime-convention