Актуальні питання

На яку адресу звертатися з письмовим зверненням до Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській області?

Державна служба  з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській областівул. 16 Липня, 38, м. Рівне, 33028

На яку адресу звертатися з електронним зверненням до Державної служби  з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській області?

Е-mail: dls.rv@dls.gov.ua

Як отримати інформацію про подане до Державної служби  з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській області? звернення?

Контактний телефон: (0362) 26-66-98

Як правильно оформити звернення?

Відповідно до статті 5 Закону України «Про звернення громадян» у зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення має бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.

В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

У який термін має бути розглянуте звернення?

Відповідно до статті 20 Закону України «Про звернення громадян» звернення розглядають і вирішують у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляють особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п’яти днів.

Чи продовжується  термін дії ліцензії на наркотичні лікарські засоби у разі його закінчення в період дії воєнного стану? 

Відповідно до листа Державної регуляторної служби України від 10.03.2022 (http://www.drs.gov.ua/press-room/pozytsiya-drs-shhodo-okremyh-pytan-litsenzuvannya-ta-vydachi-dokumentiv-dozvilnogo-harakteru-u-sferi-gospodarskoyi-diyalnosti-v-umovah-voyennogo-stanu/) на сьогодні, на законодавчому рівні не встановлено особливостей врегулювання питань, пов’язаних з процедурами ліцензування та видачею документів дозвільного характеру в умовах воєнного стану.

При цьому,  постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 165 (із зміною, внесеною постановою Кабінету Міністрів України від 09 березня 2022 року № 233),  зупинено строки надання адміністративних послуг суб’єктами їх надання та строки видачі дозвільними органами дозвільного дозвільного характеру на час воєнного стану в Україні.

Зупинені строки будуть поновлені у місячний строк після припинення чи скасування воєнного стану на відповідній території України.

Суб’єкти господарювання у яких термін дії ліцензії на право провадження діяльності у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів) Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 06.05.2000 № 770, закінчився з 24.02.2022 вважати такими, що продовжили свою дію на період функціонування  військового стану та на  2 місяці після його завершення.

Крім цього повідомляємо:

Верховною Радою України прийнято Закон України від 03.03.2022 № 2115-ІХ. Зазначеним Законом передбачено, що подання звітності та інших документів, подання яких вимагається відповідно до чинного законодавства, здійснюватиметься протягом трьох місяців після припинення та скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності.

Що входить до переліку товарів які можуть відпускати аптечні заклади, крім лікарських засобів? 

Перелік  дозволених товарів регламентує наказ МОЗ України від 06.07.2012 №498 «Про затвердження Переліку товарів, які мають право придбавати та продавати аптечні заклади та їх структурні підрозділи».

У вітринах аптек, крім безрецептурних лікарських засобів, можуть бути розташовані медичні вироби, медичні вироби для діагностики  in vitro, активні медичні вироби, якіімплантують, комплектуючі до медичних виробів.

Також, відповідно до цього наказу з аптек дозволено відпуск предметів та засобів особистої гігієни (засобів з догляду за ротовою порожниною, шкірою, волоссям, засобів для гоління та після гоління, мило туалетне, шампуні, гігієнічні серветки, мочалки), інструменти, пристрої для догляду за ротовою порожниною, шкірою, нігтями, волоссям.

В аптеці можуть реалізовуватися також природні та штучні мінеральні води, столова питна вода.

Цікавою складовою асортименту кожного аптечного закладу  є різноманітні косметичні засоби( креми, солі, лосьйони, скраби, предмети та засоби для ароматерапії (ароматичні лампи, масла, палички, свічки)). Це також засоби для догляду за волоссям, пінки, лаки, муси, маски, ополіскувачі, фарба для волосся). Виняток становлять тільки парфуми тадекоративна косметика.

Ще одна велика група товарів-функціональні харчові продукти, харчові продукти для спеціального дієтичного споживання. До цієї групи відносяться у тому числі продукти дитячого харчування, харчування для спортсменів та осіб похилого віку, а також дієтичні добавки, напої, не віднесені до дієтичного/дитячого харчування, продукти для діабетичного харчування, окремі харчові продукти в оригінальній заводській упаковці, такі як жувальні гумки, батончики, льодяники, драже, печиво; закваски, клітковина, біологічно активні добавки.

До переліку входять також товари для немовлят та дітей, що не зареєстровані як медичні вироби.

Вироби з вати (ватні палички, диски, пластини), засоби жіночої гігієни, пластирі, паперові носові хустинки,   паперові та вологі серветки, туалетний папір, рушники паперові, панчішно-шкарпеткові трикотажні вироби, пакувальні матеріали, що не зареєстровані як медичні вироби.

Не забороняється продавати в аптеці також прилади для контролю та регуляції мікроклімату середовища (іонізатори та зволожувачі повітря, термометри, гігрометри, термоіндикатори), пристрої для доочищення питної води та змінні картриджі до них. Також дозволені до продажу дезінфекційні засоби, антисептичні засоби, не зареєстровані як лікарські засоби та  репеленти (у тому числі електричні пристрої для використання змінних картриджів з репелентами), акарицидні засоби (засоби проти кліщів).

Цікавим пунктом цього переліку є література з питань медицини, фармації та здорового способу життя. Розширити асортимент аптечного закладу можна також за рахунок спеціального медичного одягу. Так само дозволено продавати товари для осіб з обмеженими фізичними можливостями, а також ортопедичні товари, противарикозні компресійні вироби, прилади вимірювання функціональних навантажень людини (шагомір, лічильник калорій ), масажери, інгалятори, медичні лампи, кварцеві лампи, солеві, гелеві та електричні грілки, товари для магнітотерапії, які не зареєстровані як медичні вироби, та супутні товари до них (батарейки, зарядні пристрої), засоби, пристрої та інші товари для боротьби зі шкідливими звичками, ємності з термоізолювального матеріалу для підтримання температурного режиму при транспортуванні (термоконтейнери, термосумки, термобокси), холодоелементи, картки-індикатори, індикатори заморожування термотестерів.

До переліку включено товари, які раніше не продавалися в аптеках. А саме: лабораторний посуд, ваги аптечні та комплекти  різноваг.

Як здійснити позапланову перевірку ринкового нагляду у період воєнного стану?

При надходженні відповідно оформленої згідно Закону України «Про звернення громадян» заяви (клопотання) чи скарги на якість придбаного медичного виробу, та наявності документа, що підтверджує придбання такого виробу,  направляється лист до органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у відповідній сфері державного нагляду (контролю) для погодження позапланової перевірки відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2022 року № 303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану».

Щодо відсутності у продажі лікарських засобів та медичних масок в аптеках.

Забезпечення аптечних закладів лікарськими засобами не відноситься до повноважень Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській області.

Для уточнення наявності лікарських засобів в аптечних закладах Рівненської області можна звертатися за телефонами довідок фармацевтичних компаній.

 

Щодо доставки ліків за програмою «Доступні ліки».

Наданний перелік аптечних закладів, які здійснюють відпуск за програмою реімбурсації лікарських засобів («Доступні ліки») у Рівненській області.

 

 Щодо перефасування та перепакування готових лікарських засобів.

 Здійснювати перефасування та перепакування готових лікарських засобів мають право лише аптеки, що мають ЛІЦЕНЗІЮ на виготовлення (виробництво) лікарських засобів в умовах аптеки.

 

Щодо відпуску рецептурних лікарських засобів через аптечні заклади.

Відпуск лікарських засобів, які є рецептурними, повинен здійснюватися аптечними закладами з суворим дотриманням вимог Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, що затверджені наказом МОЗ України 19.07.2005  № 360. При відпуску таких препаратів споживач повинен надати фармацевту рецепт виписаний на рецептурному бланку, після відпуску такого лікарського засобу, на рецепті проставляється штамп "Відпущено" і повертається хворому.

В разі наявності інформації про безрецептурний відпуск таких лікарських засобів потрібно  повідомляти Державну службу з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській області.

 

Щодо якості придбаних лікарських засобів.

При надходженні відповідно оформленої, згідно Закону України «Про звернення громадян»,  заяви (клопотання) чи скарги, на якість придбаного лікарського засобу, та наявності документа, що підтверджують придбання такого препарату, після отримання погодження від центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у відповідній сфері державного нагляду (контролю), проводиться позапланова перевірка суб`єкта господарювання, стосовно якого надійшло звернення. В разі необхідності проводиться відбір лікарського засобу та проводиться лабораторний аналіз його якості для підтвердження відповідності затвердженим методам контролю.