Даним законом з 1 січня 2021 р. змінено підходи до обрахунку граничних обсягів доходів фізичних осіб — підприємців (ФОП) для перебування їх на спрощеній системі оподаткування як платників єдиного податку. Зміни торкнулися І–ІІІ груп платників єдиного податку. З цієї дати визначення граничних обсягів доходів ФОП — платників єдиного податку здійснюватиметься з урахуванням мінімальної заробітної плати (далі — мзп), встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (прим. ред.: оскільки Парламент має намір підвищити мзп у 2021 р. до 6 тис. грн з 1 січня, то розрахунки проводитимуться з урахуванням цього показника для 2021 р.).
Законом передбачено, що:
- до І групи платників єдиного податку відноситимуть ФОП, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мзп, тобто 1 млн 2 тис. грн;
- до ІІ групи платників єдиного податку належатимуть ФОП, обсяг доходу яких не перевищує 834 розміри мзп, тобто 5 млн 4 тис. грн;
- до ІІІ групи платників єдиного податку відноситимуться ФОП, обсяг доходу яких не перевищує 1167 розмірів мзп, тобто 7 млн 2 тис. грн.
Також законом скасовано положення законодавства щодо так званого кешбеку, коли в разі порушення норм щодо використання реєстраторів розрахункових операцій під час продажу товарів споживач міг звернутися до Державної податкової служби України та отримати компенсацію в розмірі 100% суми придбаного таким чином товару. Дане положення мало б запрацювати з 1 січня 2021 р.
Нагадаємо, що 30 листопада в Парламенті зареєстровано проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо встановлення особливостей застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку» (реєстр. № 4439-1). Ним пропонується скасувати обов’язковість здійснення господарської діяльності з реалізації лікарських засобів із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій за умови неперевищування обсягами доходу протягом календарного року 820 розмірів мзп, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Наприклад, для 2020 р. цей показник становить 3 млн 827 тис. 860 грн. Тільки в разі перевищення цього розміру в календарному році застосування реєстраторів розрахункових операцій для такого платника єдиного податку пропонується встановити як обов’язкове.
- Інформацію використано зі "Щотижневик аптека"