Роботу завершено над Дорожньою картою з впровадження вакцини проти COVID-19 і проведення масової вакцинації у 2021-2022 роках

Міністерство охорони здоров’я спільно з українськими фахівцями та міжнародними експертами завершили роботу над «Дорожньою картою з впровадження вакцини проти COVID-19 і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках».

На основі рекомендацій українських експертів та низки міжнародних організацій виділено дев’ять пріоритетних груп для вакцинації проти  COVID-19, а саме: медичні працівники, військовослужбовці, працівники соціальної сфери, особи, які проживають у закладах із надання довгострокового догляду та підтримки, та працівники таких закладів, люди похилого віку (60 років і старші), працівники критично важливих структур державної безпеки, працівники сфери освіти, особи віком від 18 до 59 років із супутніми захворюваннями, особи, які перебувають в місцях обмеження волі, та працівники місць обмеження волі. Вакцинація проти COVID-19 буде виключно добровільною.

Таким чином, багаторівнева кампанія з вакцинації проти  COVID-19 охопить щонайменше 50% населення країни. Вона триватиме протягом 2021-2022 років та буде проходити у 5 етапів: 

Також МОЗ розробило загальні логістичні сценарії для імунізації населення проти COVID-19. Імунізація буде проводитись на базі існуючих кабінетів і пунктів щеплень (станом на грудень 2020 року в Україні налічується 11 346 таких пунктів). Крім цього, будуть створені мобільні бригади з імунізації.

За умови забезпечення всіма необхідними засобами для здійснення вакцинації, мобільні бригади в усіх регіонах будуть здатні здійснювати приблизно 190 тис. щеплень на тиждень. Планується й створення орієнтовно 50 тимчасових центрів вакцинації, які будуть оснащені необхідним обладнанням для повного циклу здійснення вакцинації.

 

За матеріалами Міністерства охорони здоров’я України