20.09.2021 Міжнародне повідомлення стосовно відкликання з ринку Ірана лікарського засобу Deferoxamine 500 mg (DESFERAL), серії SPX51, виробництва NOVARTIS (Wasserburg Company)

Номер документа про відкликання  - 166/39286

 

         До Держлікслужби надійшла інформація стосовно виявлення в роздрібній мережі Ірану неякісної серії SPX51 препарату Deferoxamine 500 mg, (DESFERAL), виробництва NOVARTIS (Wasserburg Company).

 

Окрім нехарактерної лікарської форми (розчин замість ліофілізованого порошку),  при тестуванні не виявлено жодного АФІ в розчині.

 

До уваги!

 

Згідно з Державним реєстром лікарських засобів України, який знаходиться у вільному доступі (http://www.drlz.com.ua/), станом на 20.09.2021,       Deferoxamine 500 mg (DESFERAL), в Україні, як лікарський засіб незареєстрований.

Термін дії реєстраційного посвідчення UA/2371/01/01 на лікарський засіб  ДЕСФЕРАЛ® ліофілізат для розчину для ін'єкцій по 500 мг у флаконах № 10, виробництва Новартіс Фарма Штейн АГ, Швейцарія закінчився 21.12.2014, проте наявні пропозиції щодо придбання зазначеного продукту в мережі Інтернет.

Звертаємо увагу, що обіг незареєстровних лікарських засобів в Україні заборонено.

У разі виявлення зазначеного незареєстрованого лікарського засобу, а також вищевказаної серії зазначеного продукту просимо інформувати Держлікслужбу та правоохоронні органи.

 

Якщо у вас виникли додаткові запитання або ви хочете повідомити про інциденти, зокрема щодо фальсифікованих лікарських засобів, звертайтесь до Держлікслужби (dls@ dls.gov.ua).