У 1950 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 10 грудня Днем прав людини з метою залучення уваги людей в усьому світі до Загальної декларації прав людини як до загального ідеалу для всіх людей і народів.
Загальна декларація прав людини є видатним документом в історії людства. Цим документом закріплено, що права людини – невід’ємний елемент людської особистості і людського буття. Загальною декларацією прав людини започатковано процес створення системи міжнародних стандартів у галузі прав людини, набуття ними універсального характеру.
У цьому документі задекларовано наступні принципи:
- рівність людей: усі люди народжуються вільними та рівними в правах, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії тощо;
- право кожного на життя, свободу та особисту недоторканість;
- заборона рабства і работоргівлі;
- заборона катувань або жорстокого поводження;
- право кожного на право суб’єктність;
- рівність усіх перед законом;
- право на зверненнядо суду;
- заборона самовільних арештів;
- презумпція невинності та заборона зворотної сили карного закону;
- право на свободу пересувань та вибір місця мешкання;
- право на громадянство;
- право на шлюб;
- право володіти майном;
- право на свободу переконань;
- право на мирні збори;
- право на участь в управлінні громадськими та державними справами;
- право на працю тощо.
З нагоди Міжнародного дня права в Державній службі з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Івано-Франківській області відбулося обговорення основних прав та свобод, що є особливо актуальним в Україні в даний час. Міжнародний день прав людини нагадує всім про гідність кожної особистості, невід’ємність її громадянських, культурних, економічних, політичних і соціальних прав, а також про необхідність захищати ці права.