Нова модель інтернатури провізорів починає діяти у 2022 р.

Наказом МОЗ України від 22.06.2021 р. № 1254 затверджено нове Положення про інтернатуру та вторинну лікарську (провізорську) спеціалізацію.

З 1 січня 2022 р. втратили чинність:

Нова модель інтернатури передбачає оновлення переліку спеціальностей в інтернатурі. З 35 спеціальностей, які раніше здобувалися в інтернатурі, залишилося 23 спеціальності, серед яких:

Вступ до інтернатури за обраною спеціальністю визначатиметься конкурсним балом, який розраховується на основі середнього балу оцінок, КРОК-2 та об’єктивного структурованого клінічного іспиту (ОСКІ). Оцінювання здатності до виконання самостійної роботи під час атестації буде базуватися на результатах КРОК-3 та співбесіди.

Для працевлаштування на посаду лікаря-спеціаліста (провізора-спеціаліста) за відповідною спеціальністю проходження інтернатури є обов’язковим.

Алгоритм вступу до інтернатури за новою моделлю наступний:

  1. Випускник, знаючи свій конкурсний бал, самостійно в електронному кабінеті обирає спеціальність, вищий заклад освіти та базу стажування. Він має можливість вказати 5 власних пріоритетів за спеціальністю, закладом освіти та базою стажування. До 15 червня випускник подає заяву для участі в рейтинговому розподілі.
  2. Автоматизований електронний розподіл на основі конкурсного балу та встановлених випускником пріоритетів визначає пропозицію щодо спеціальності, закладу освіти та бази стажування.
  3. До 15 липня випускник приймає або відхиляє пропозицію. У разі відмови від пропозиції випускник має можливість через рік взяти участь у новому рейтингуванні.
  4. 1 серпня провізор-інтерн приступає до проходження інтернатури (з 1 квітня — провізори-інтерни заочної форми навчання).

Після закінчення інтернатури інтерн проходить атестацію з присвоєнням звання «провізор-спеціаліст» за певною спеціальністю.

Державне замовлення на підготовку провізорів-інтернів визначається щороку, залежно від кількості осіб, що закінчують заклад вищої освіти, та які навчаються за кошти державного бюджету в поточному році, та обсягу бюджетних призначень, передбачених на відповідний рік.

Після закінчення інтернатури провізори мають можливість отримати вторинну спеціалізацію (таблиця).

Таблиця. Перелік вторинних провізорських спеціалізацій, які отримуються після закінчення інтернатури
Назва вторинної спеціалізації Назва спеціальності в інтернатурі Освітня програма за дипломом Термін підготовки, міс
Аналітично-контрольна фармація Фармація Фармація 2
Клінічна фармація Фармація Клінічна фармація 2
Організація та управління фармацією Фармація Фармація, Клінічна фармація, Технології парфумерно-косметичних засобів 2
Фармацевтична косметологія Фармація Технології парфумерно-косметичних засобів 2
Фармацевтична токсикологія Фармація Фармація 2

За матеріаліми «Щотижневика АПТЕКА»