Щодо заборони продажу лікарських засобів особам, які не досягли чотирнадцяти років (лист №287-01.1/02/05.17-21 від 11.08.2021)

Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Полтавській області (далі - Служба) інформує, що 08.08.2021 набув чинності Закон України № 1668-IX «Про внесення зміни до статті 21 Закону України «Про лікарські засоби» щодо заборони продажу лікарських засобів особам, які не досягли чотирнадцяти років (малолітнім особам)».

Отже, відповідно до ч.5 ст. 21 Закону України «Про лікарські засоби» від 04.04.1996 № 124/96-ВР: Реалізація (відпуск) лікарських засобів (у тому числі з використанням інформаційно-комунікаційних систем дистанційним способом) малолітнім особам, а також доставка лікарських засобів кінцевому споживачу - малолітній особі забороняється. Якщо у особи, яка безпосередньо здійснює роздрібну торгівлю лікарськими засобами та/або доставку лікарських засобів кінцевому споживачу, виникли сумніви щодо досягнення 14-річного віку покупцем, який купує лікарські засоби, особа, яка безпосередньо здійснює роздрібну торгівлю лікарськими засобами та/або доставку лікарських засобів кінцевому споживачу, повинна звернутися до такого покупця з вимогою пред’явити паспорт громадянина України або інший документ, що підтверджує його вік. У разі відмови покупця надати такий документ реалізація (відпуск) лікарських засобів цій особі забороняється.

Служба рекомендує:

- розмістити в торгівельному залі кожного аптечного закладу інформацію для споживачів щодо відпуску лікарських засобів особам, які не досягли 14-річного віку;

- довести до відома працівників інформацію щодо заборони відпуску лікарських засобів особам, які не досягли 14-річного віку.

Офіційний лист