Загальна інформація

Положення про уповноважену особу з питань запобігання та виявлення корупції

Алгоритм дій уповноваженої особи щодо виявлення конфлікту інтересів

Механізми заохочення та формування культури повідомлення про можливі факти корупції

Наказ про відповідального за реалізацію повноважень із захисту викривачів

Наказ про уповноважену особу з питань запобігання та виявлення корупції

Положення про комісію з питань передачі дарунків

Порядок дій у разі виявлення корупційного правопорушення або правопорушення пов`язаного з корупцією

Порядок організації електронного декларування

Порядок роботи з повідомленнями про корупцію

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО КОРУПЦІЮ

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) викривач – фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, вчинених іншою особою, якщо така інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням нею служби чи навчання або її участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.

З метою належної організації роботи щодо запобігання корупційним проявам, в Державній службі з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Сумській  області визначена уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції (далі – уповноважена особа).

Уповноважена особа здійснює заходи щодо запобігання, виявлення, а в установлених законом випадках – у здійсненні заходів щодо припинення корупційних правопорушень, відновленні порушених прав чи інтересів фізичних та юридичних осіб, інтересів держави.

Про відомі факти порушення антикорупційного законодавства працівниками Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Сумській області, за наявності обґрунтованого переконання, що інформація є достовірною, необхідно  надати відповідне повідомлення.

Інформація у повідомленні про факти порушення посадовими особами вимог Закону України “Про запобігання корупції” має містити одну або декілька ознак, зокрема:

порушення обмежень щодо отримання подарунка, передбачені статтею 23 Закону;

не вжиття заходів запобігання та врегулювання конфлікту інтересів;

порушення встановлених Законом обмежень щодо одержання пільг, послуг і майна органами державної влади та органами місцевого самоврядування;

порушення вимог щодо обмеження спільної роботи близьких осіб, передбачені статтею 27 Закону;

порушення вимог стосовно обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, передбачені статтею 25 Закону;

недотримання актів законодавства з питань етичної поведінки;

порушення вимог фінансового контролю, передбаченого статтями 45-46, 48-52 Закону;

порушення, пов’язані з організацією роботи із запобігання і виявлення корупції;

порушення вимог проведення спеціальної перевірки, передбаченої статтею 56 Закону.

Щоб розпочати перевірку в повідомленні  необхідно зазначити наступні реквізити:

прізвище, ім’я, по батькові особи, яка ймовірно вчинила правопорушення, її посада та місце роботи;

текст повідомлення, що містить детальну інформацію про факти вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, іншого порушення Закону України “Про запобігання корупції”, яка може бути перевірена;

прізвище, ім’я, по батькові, адресу та підпис особи, яка надіслала повідомлення (автор повідомлення).

Крім того, повідомлення про корупцію можна помістити у скриньку для подання заяв та скарг на корупційні дії «Антикорупційна скринька», яка розташована  на вході до Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Сумській області, або передати на особистому прийомі.

Інформація може надаватися також анонімно. Анонімне повідомлення про порушення вимог антикорупційного законодавства підлягатиме розгляду, якщо зазначена в ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені. Водночас, відсутність контактних даних унеможливлює отримання додаткової інформації від автора повідомлення, необхідність в якій може виникнути в ході розгляду повідомлення.

Повідомити про корупційне правопорушення Ви можете:

Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, просп. Берестейський, 120-А, м. Київ, 03115; через Електронне звернення, яке розташоване на сайті: https://www.dls.gov.ua; на електронні адреси: anticor@dls.gov.ua;:   за телефонами: +380 (97) 397-90-27; +380 (66) 350-59-62; +380 (44) 422-55-02 .

Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Сумській області за адресою: вул. Петропавлівська, 86, м. Суми, 40000; на електронну адресу: Boiko_IV@dls.gov.ua; за телефоном: (0542) 65-20-23 , уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Сумській області.

Графік роботи телефонної лінії:

понеділок – четвер: з 8:00 до 17:00, п'ятниця: з 8:00 до 16:00  (перерва на обід з 12:00 до 12:48)

Субота, неділя – вихідні дні.