Найбільш поширені питання у зверненнях громадян, які надходили до Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Житомирській області у 2022 році.

Опубліковано 02.07.2020 о 15:50

Найбільш поширені питання у зверненнях громадян Посадові особи Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Житомирській області детально опрацьовують звернення, які надходять від громадян.

  Протягом 2022 року переважали звернення, які стосувалися рівня цін на лікарські засоби в аптечних закладах. Такі звернення було перенаправлено за належністю до Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирські області оскільки контроль за встановленням націнок не належить до компетенції Держлікслужби.

Проте з огляду на попередні роки, найпоширенішими питаннями у зверненнях громадян, які надходили до територіального органу Держлікслужби стосувалися сумнів щодо якості лікарських засобів через відсутність, на їхню думку, терапевтичного ефекту лікарських засобів.

Слід зауважити, що перед тим, як приймати лікарські засоби, потрібно проконсультуватись з лікуючим лікарем, адже тільки лікар може підібрати потрібний вам лікарський засіб, оптимальне дозування, кратність прийому лікарського засобу, а також врахувати індивідуальні особливості вашого організму та супутні захворювання. Якщо лікар визначить, що лікарський засіб дійсно не має потрібного терапевтичного ефекту, він має повідомити про даний факт до Державного експертного центру. Таке повідомлення також передбачене і від громадян, електронна форма якого розміщена на сайті www.dec.gov.ua .

Нерідко громадяни приймають ліки за порадою знайомих або знаходять інформацію про лікування через мережу Інтернет. Потрібно пам’ятати, що таке „лікування” небезпечне і у кращому випадку просто не дасть результатів, а у гіршому – може привести до значного погіршення здоров’я. 

Якщо сумнів щодо якості лікарського засобу виникає через змінений зовнішній вигляд, смак, запах, незвичне маркування упаковки тощо, ви можете  звернутись до Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Житомирській області особисто або письмово, додавши до звернення чек, виданий в аптечному закладі, упаковку від лікарського засобу за наявності, інструкцію про застосування або їх копії, у зверненні потрібно чітко вказати назву та серію лікарського засобу, дозування, назву виробника.

 

 

 

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку