Актуальні питання

Опубліковано 20.08.2020 о 13:47

На яку адресу звертатися з електронним зверненням до Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Закарпатській області?

Е-mail: dls.uz@dls.gov.ua

Як отримати інформацію про подане до Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Закарпатській області звернення?

Контактний телефон: +380 (312) 61-58-91

Щодо можливості повернення лікарського засобу до аптечного закладу?

З 1 січня 2019 року набув чинності Закон України від 23.11.2018 № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів». Ним внесені зміни до Закону України «Про захист прав споживачів» (далі — Закон), зокрема статті 8 «Права споживача у разі придбання ним товару неналежної якості».

Змінами передбачено, що вимоги споживача щодо лікарських засобів та виробів медичного призначення неналежної якості розглядаються після пред’явлення споживачем (пацієнтом) розрахункового документу.

Як правильно оформити звернення?

Відповідно до статті 5 Закону України «Про звернення громадян» у зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення має бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.

В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

 

У який термін має бути розглянуте звернення?

Відповідно до статті 20 Закону України «Про звернення громадян» звернення розглядають і вирішують у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляють особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п’яти днів.

Що потрібно перевіряти споживачеві при купівлі медичного виробу?

 • маркування знаком відповідності технічним регламентам;
 • дані, що обов’язково необхідні для ідентифікації медичного виробу, а також вміст пакування;
 • строк, до якого гарантовано безпечне застосування медичного виробу;
 • інформацію про будь-які спеціальні умови зберігання медичного виробу та/або використання.

Перелік документів, необхідних для подання до органу ліцензування для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю лікарськими засобами?

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 № 929 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)» до органу ліцензування (03115, проспект Берестейський, 120-А, м. Київ) подаються такі документи:

-заява про отримання ліцензії за формою, наведеною у додатку 1 до Ліцензійних умов;

-відомості про наявність матеріально-технічної бази та кваліфікованого персоналу, необхідних для провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, за формою, наведеною у додатку 5 до Ліцензійних умов;

-копія паспорта здобувача ліцензії з відміткою відповідного контролюючого органу про відмову через свої релігійні переконання від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (подається тільки фізичними особами – підприємцями, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу);

-інформація про відсутність контролю (у значенні, наведеному в статті 1 Закону України «Про захист економічної конкуренції») за діяльністю здобувача ліцензії осіб – резидентів інших держав, що здійснюють збройну агресію проти України (у значенні, наведеному в статті 1 Закону України «Про оборону України») та/або дії яких створюють умови для виникнення воєнного конфлікту та застосування воєнної сили проти України. Така інформація подається в довільній формі;

-два примірники опису документів за формою, наведеною у додатку 8 до Ліцензійних умов.

Чи можливо призупинити дію ліцензії на час воєнного стану?

Дія ліцензії може бути зупинена не більш як на шість місяців.

Заява про зупинення дії ліцензії повністю або частково оформлюється за формою, встановленою в додатку 21 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 № 929.

Як отримати  безкоштовно або з невеликою доплатою ліки за державною програмою «Доступні ліки» у воєнний час?

  За державною програмою «Доступні ліки» можна отримати  лікарські засоби від таких хвороб:

 • розлади психіки та поведінки;
 • бронхіальна астма;
 • діабет ІІ типу;
 • нецукровий діабет;
 • серцево-судинні захворювання;;
 • епілепсія;

 Пацієнту необхідно звернутись  за електронним або паперовим  рецептом  до свого  сімейного лікаря або будь-якого сімейного лікаря навіть, якщо з ним не укладено договір. Електронний рецепт прийде на телефонний номер пацієнта. Далі знайти  найближчу  аптеку з наліпкою «Тут є доступні ліки». Отримати свої ліки – безкоштовно, або з невеликою доплатою за номером рецепта.

Які ліки аптека не може продавати онлайн?

Загальні вимоги до електронної торгівлі лікарськими засобами встановлені Ліцензійними умовами провадження діяльності у сфері обігу лікарських засобів (постанова КМУ від 30.11.2016 №929). Відповідно до п. 1843, серед іншого, забороняється електронна  роздрібна торгівля та доставка кінцевому споживачу:

 • рецептурних препаратів (крім відпуску таких лікарських засобів за електронним рецептом у порядку встановленому МОЗ України);
 • лікарських засобів, обіг яких відповідно до закону здійснюється за наявності ліцензії на провадження діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;
 • сильнодіючих, отруйних, радіоактивних ліків та медичних імунобіологічних препаратів, перелік яких визначається МОЗ України (наказ МОЗ України від 14.11.2022 №206).

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку