Пам’ятка для споживача, з питань загальних вимог до лікарських засобів, що реалізуються (відпускаються) аптечними закладами

Опубліковано 24.01.2019 о 09:35

ПАМЯТКА

для споживача, з питань загальних вимог до  лікарських засобів, що реалізуються (відпускаються) аптечними закладами

 

Ця пам’ятка, розроблена Держлікслужбою, є рекомендацією для споживачів лікарських засобів, щодо візуальних методів виявлення лікарських засобів сумнівного походження.

 Якість лікарського засобу – це сукупність властивостей, які надають лікарському засобу здатність задовольняти споживачів відповідно до свого призначення і відповідають вимогам, встановленим законодавством.

Термін придатності  лікарських засобів – час протягом якого лікарський засіб не втрачає своєї якості за умови зберігання відповідно до вимог нормативно-технічної документації.

Згідно Закону України «Про лікарські засоби»  фальсифікований лікарський засіб – лікарський засіб, який умисно промаркований не ідентично (невідповідно) відомостям (одній або декільком з них) про лікарський засіб з відповідною назвою, що внесені до Державного реєстру лікарських засобів України, а так само лікарський засіб, умисно підроблений у інший спосіб, і не відповідає відомостям (одній або декільком з них), у тому числі складу, про лікарський засіб з відповідною назвою, що внесені до Державного реєстру лікарських засобів України.

Неякісні та фальсифіковані лікарські засоби є безумовно шкідливими для здоров’я людей.

Якщо ви купили лікарський засіб в аптеці:

Зверніть увагу:

 

1. На ціну

Однозначно повинен викликати сумнів лікарський засіб, який пропонується по ціні, значно нижчій, ніж раніше, або ж суттєво дешевше, ніж аналогічний препарат (можливо інакшого виробника) в інших аптечних закладах.

 

2.На зовнішній вигляд

Обов’язково перевіряйте зовнішній вигляд упаковок, їх цілісність, колір етикеток (порівнювати із попереднім придбаним лікарським засобом), наявність серії, терміну придатності, реєстраційного номера та ін. Слід перевірити на предмет ушкодження, наявності деформації упаковки в наслідок падіння, можливість пошкодження ліків всередині, а також на предмет просочування, витоку вмісту, забруднення, осаду, помутніння, зменшення кількості вмісту тощо.

 

3.На маркування

Слід перевірити маркування на наявність необхідної інформації, в тому числі номера серії, реєстраційного номера, щодо умов зберігання, терміну придатності та застережень під час використання. (На території України забороняється реалізація (відпуск) незареєстрованих лікарських засобів).

До кожного лікарського засобу, що реалізується, додається інструкція про застосування лікарського засобу, яка повинна містити: назву лікарського засобу, загальну характеристику (хімічну назву, основні фізико-хімічні властивості, склад), відомості про фармакологічні властивості, показання для застосування, протипоказання, взаємодію з іншими лікарськими засобами, способи застосування та
дози, побічну дію, запобіжні заходи, форми випуску, умови та строки зберігання, умови
відпуску.

Іноземне маркування упаковок та інструкцій про застосування (без наявності, хоча б стікера на доступній мові) також є підставою для сумніву щодо легальності та якості препарату.

 

4. Вимагайте у провізора або фармацевта сертифікат якості

При відсутності сертифікату якості відмовляйтесь від придбання даного лікарського засобу. Забороняється реалізація (відпуск) громадянам неякісних лікарських засобів, або таких, термін придатності яких минув, або на які відсутній сертифікат якості, що видається виробником.

 

5. Звертайтесь до провізора або фармацевта за інформацією щодо  питань  контролю якості лікарських засобів, їх зберігання та транспортування

 

6. У випадку виявлення лікарських засобів сумнівного походження негайно слід звертатися до територіальних підрозділів Держлікслужби, адреси та телефони яких наведені на останній сторінці пам’ятки і які мають офіційні повноваження та технічні можливості для проведення досліджень.

Такі звернення будуть офіційною підставою для проведення Держлікслужбою інспекційних перевірок та здійснення разом з правоохоронними органами заходів по відношенню до виробників та реалізаторів фальсифікованих препаратів.

 

7. Обовязково зберігайте касовий чек, який підтверджує факт придбання лікарського засобу в аптечному закладі

 

8. Інформація щодо заборони обігу неякісних, фальсифікованих та незареєстрованих лікарських засобів розташована на офіційному сайті Держлікслужби –www.dls.gov.ua

 

Найменування 

Адреса

Телефон

Держлікслужба

пр. Перемоги, 120А, м. Київ, 03115

+380(44) 422-55-77,
+380(44) 422-55-73

Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Донецькій області

вул. Соборна, 20 «К», м. Мирноград, Донецька обл., 85323

+380(6239) 6-00-58

 

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку