Увага! Роз’яснення стосовно використання суб’єктами господарювання печатки

Опубліковано 03.05.2019 о 12:20

Власникам реєстраційних посвідчень на лікарські засоби

Імпортерам лікарських засобів

Керівникам територіальних органів Держлікслужби

 

У зв’язку із чисельними зверненнями суб’єктів господарювання стосовно використання печатки в документах, що подаються на розгляд до Держлікслужби та її територіальних органів, в межах компетенції повідомляємо.

Відповідно до статті 58¹ Господарського кодексу України, Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами – підприємцями», з 19.07.2017 відбиток печатки не може бути обов’язковим реквізитом будь-якого документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування.

Копія документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування, вважається засвідченою у встановленому порядку, якщо на такій копії проставлено підпис уповноваженої особи такого суб’єкта господарювання або особистий підпис фізичної особи – підприємця.

Орган державної влади або орган місцевого самоврядування не вправі вимагати нотаріального засвідчення вірності копії документа у разі, якщо така вимога не встановлена законом. Наявність або відсутність відбитка печатки суб’єкта господарювання на документі не створює юридичних наслідків.

Разом з тим, відповідно до зазначеної статті Господарського кодексу України, суб’єкт господарювання має право використовувати у своїй діяльності печатки.

Згідно з Положенням про Державну службу України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.2015 № 647 Держлікслужба є центральним органом виконавчої влади.

Додатково повідомляємо, що відповідно до п. 5 Порядку здійснення державного контролю якості лікарських засобів, що ввозяться в Україну, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2005   № 902, копії документів, які подаються органові державного контролю за місцем провадження господарської діяльності імпортера засвідчуються підписом керівника або уповноваженої особи суб’єкта господарювання, що скріплені його печаткою, за її наявності (із зазначенням посади та ПІБ), форми документів, які застосовуються при здійсненні державного контролю якості лікарських засобів, що ввозяться в Україну, затверджені наказом Міністерства охорони здоров`я України від 21.01.2013 № 39 не містять вимоги щодо обов`язкового використання печатки (за наявності).

Відповідальність за достовірність наданої інформації несе заявник.

Листи Держлікслужби носять інформаційний характер.

 

Офіційний лист

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку