Правила утилізації лікарських засобів

Опубліковано 31.05.2021 о 10:11

Відповідно до статті 23 закону України «Про лікарські засоби», неякісні, фальсифіковані та незареєстровані лікарські засоби, крім випадків, передбачених чинним законодавством України, включаючи ті, термін придатності яких закінчився, підлягають утилізації та знищенню.

Правила утилізації та знищення лікарських засобів затверджені наказом МОЗ від 24.04.2015 №242 «Про затвердження Правил утилізації та знищення лікарських засобів» (далі – Правила).

Ці Правила є обов’язковими для усіх суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність, пов’язану з обігом лікарських засобів, утилізацією та знешкодженням відходів.

Згідно пунктів 5 та 6 розділу ІІ даних Правил лікарські засоби, що не підлягають подальшому використанню, набувають статусу «відходів» та передаються для утилізації або знешкодження до суб’єктів господарювання, які мають відповідні ліцензії на провадження господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами безпосередньо або через постачальників, якщо таке передбачено відповідними договірними умовами. Суб’єкти господарювання, які мають лікарські засоби, що не підлягають подальшому використанню, подають органам державного контролю за місцем провадження діяльності інформацію про передачу таких лікарських засобів на утилізацію або знешкодження. Інформація про передачу лікарських засобів, що не підлягають подальшому використанню, для утилізації або знешкодження, подається в паперовому та електронному вигляді за формою, наведеною у додатку 2 до цих Правил.

Інформацію щодо переліку ліцензіатів на провадження господарської діяльності із здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами можна отримати на сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України (Головне меню – Бізнесу – Дозволи та ліцензії – Ліцензійний реєстр (поводження з небезпечними відходами)).

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку