13.03.2022 Повідомлення Всесвітньої організації охорони здоров’я від 28.02.2022 Ref. RPQ/REG/ISF/Alert N°2/2022 щодо виявлення на території Гватемали та Індії фальсифікованого медичного препарату Desrem (remdesivir)

Опубліковано 13.03.2022 о 20:55

До Держлікслужби надійшла інформація Всесвітньої організації охорони здоров’я (далі – ВООЗ) щодо виявлення на території Гватемали та Індії фальсифікованого медичного препарату Desrem (remdesivir):

Найменування виробу

DESREM

DESREM

Заявлений виробник

Mylan Laboratories Ltd

Mylan Laboratories Ltd

Номер серії / партії

7605854B

CRM21001MA

Заявлений термін придатності

09/2022

07/10/2022

Мова маркування

English

English

Ідентифіковано

Гватемала

Індія

(Номер документа від 28.02.2022 Ref. RPQ/REG/ISF/Alert N°2/2022)

Фото фальсифікованого препарату, щодо якого ВООЗ публікує попередження та ознаки фальсифікованої продукції:

 Попередження про фальсифіковану медичну продукцію стосується двох партій фальсифікованого препарату ДЕСРЕМ (ремдесивір) для ін’єкцій, розфасованого у флакони по 100 мг. Партії фальсифікованого препарату було виявлено у Гватемалі та Індії, про що ВООЗ отримала інформацію у лютому 2022 році. Компанія Mylan Laboratories Ltd, що виробляє справжній ДЕСРЕМ, підтвердила, що продукція, про яку йдеться у цьому попередженні, є фальсифікованою. У ході проведеного оригінальним виробником лабораторного аналізу даних фальсифікованих препаратів було встановлено, що вони не містять заявленої активної фармацевтичної субстанції (ремдесівір). Флакони цих фальсифікованих препаратів мають менші розміри порівняно з флаконами справжнього препарату ДЕСРЕМ, а їх етикетки оформлені різними шрифтами та кольорами з низкою орфографічних помилок. Хоча зазначені на них номери партій відповідають партіям справжньої продукції, але наведені нижче терміни зберігання є неправильними.

Висновок про фальсифікований характер продукції, що є в попередженні, було зроблено на підставі їхніх зовнішніх ознак, заявленого складу або походження, що свідчать про навмисний обман або шахрайство.

Детальна інформація за посиланням:

https://www.who.int/news/item/09-03-2022-medical-product-alert-n-2-2022-falsified-desrem-(remdesivir)

 Зазначений препарат офіційно на територію України не ввозився.

 Згідно з Державним реєстром лікарських засобів України, який знаходиться у вільному доступі (http://www.drlz.com.ua/), станом на 13.03.2022, препарат Desrem в Україні, як лікарський засіб незареєстрований.

До уваги!

Якщо у вас виникли додаткові запитання або ви хочете повідомити про інциденти, зокрема щодо фальсифікованих лікарських засобів, звертайтесь до Держлікслужби (dls@ dls.gov.ua).

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку