Аптеки повинні створити умови для маломобільних груп населення за новими вимогами

Опубліковано 22.03.2019 о 11:03

1 квітня 2019 року аптеки та їх структурні підрозділи повинні будуть відповідати нормам щодо обов’язкового створення безбар’єрного простору в Україні для маломобільних груп населення, а саме ДБН В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», зокрема, в частині створення необхідних умов для доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до приміщень.

Впровадження цих ДБН є вагомим кроком до створення реального безбар’єрного середовища в Україні й однією з першочергових вимог у зв’язку з ратифікацією Конвенції ООН про права людей з інвалідністю та Угоди про асоціацію з ЄС.

У нормах ДБН посилено обов’язковість влаштування елементів безбар’єрності, наведено всі їх необхідні технічні характеристики та конкретні наочні приклади такого впровадження. Зокрема, щодо проектування пандусів, спеціальних підйомників та інших засобів доступності для людей з порушеннями опорно-рухового апарату.

Також, даним ДБН визначено поняття «розумне пристосування» – це індивідуальне архітектурно-планувальне рішення, що забезпечує МГН мінімальний стандарт доступності в умовах реконструкції, реставрації, капітального ремонту та технічного переоснащення існуючих житлових будинків та громадських будівель і споруд. Розумним пристосуванням можуть бути допоміжні технічні засоби та механізми (пандуси, підйомні пристрої, механізми, переносні апарелі).

«Кнопка дзвінка виклику» співробітника суб`єкта обслуговування не може бути елементом доступності, а також «розумним пристосуванням» його до потреб МГН.

Вимоги цих норм є обов’язковими для застосування всіма юридичними особами та фізичними особами — підприємцями на території України, окрім будівництва індивідуальних (приватних) житлових будинків.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Наказ Держлікслужби від 18.03.2019 № 115-к "Про оголошення конкурсу на зайняття вакантних посад"

Наступна

Щорічне декларування доходів працівників Держлікслужби було виконано вчасно