Доступність та якість лікарських засобів для населення – діалог учасників засідання “Круглого столу”

Опубліковано 29.01.2020 о 14:56

     28 січня 2020 року начальник Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Херсонській області Владислав Данько та заступник начальника служби Надія Мазур прийняли участь у засіданні «Круглого столу» на базі Департаменту охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації. Тема вказаного заходу – «Програма «Доступні ліки», якість лікарських засобів: нагальні проблеми у фармацевтичній галузі».

        Серед іншого, було акцентовано увагу керівників суб’єктів господарювання   на забезпечення

– створення ефективної системи якості лікарських засобів із затвердженим планом термінових дій, з визначенням заходів, які забезпечують виконання наказів МОЗ України та/або розпоряджень Держлікслужби;

– належного виконання уповноваженими особами своїх обов’язків, зокрема: виконання Правил утилізації та знищення лікарських засобів, затвердженого наказом МОЗ від 24.04.2015 № 242, вимог розпоряджень Держлікслужби про заборону/тимчасову заборону обігу лікарських засобів.

     Засідання пройшло у руслі конструктивного діалогу, кожний з присутніх мав можливість висловити власну думку з обговорюваних питань. Від керівників суб’єктів господарювання надійшла пропозиція започаткувати проведення засідань «Круглий стіл», робочих зустрічей у Державній службі з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Херсонській області на постійній основі.

    За результатами засідання «Круглого столу» протокольно сформульовані пропозиції до Міністерства охорони здоров’я України за напрямками роботи:

– практичні питання виконання урядової програми «Доступні ліки»;

– практична реалізація наказів Міністерства охорони  здоров’я України від 11.10.2019 № 2072 та від 02.10.2019 № 2002;

– вирішення питання послаблення на законодавчому рівні вимог щодо рівня освіти для фармацевтичних працівників аптечних закладів сільської місцевості;

– фінансування для можливості повноцінного функціонування лабораторії з контролю якості лікарських засобів та медичної продукції Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Херсонській області з метою здійснення лабораторних досліджень зразків лікарських засобів тощо.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Засідання «Круглого столу» та тему «Програма «Доступні ліки», якість лікарських засобів: нагальні проблеми у фармацевтичній галузі».

Наступна

Клінічні ознаки коронавірусу. Як захиститися? Поради Херсонського обласного центру громадського здоров’я