Звіт про підсумки діяльності Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Івано-Франківській за 2019

Опубліковано 17.01.2020 о 14:10

Здійснення заходів державного нагляду (контролю) за додержанням суб’єктами господарювання вимог законодавства щодо якості лікарських засобів

 Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Івано-Франківській області (далі Служба) на виконання Річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Держлікслужби на 2019 рік, затвердженого наказом Держлікслужби  від 29.11.2019 року № 1357, перевірено 146 суб’єктів господарювання різних форм власності, із них 73 лікувально-профілактичних заклади та 73 суб’єкти господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю лікарськими засобами (перевірено 92 аптеки та 12 аптечних пунктів). Також проведено позапланові перевірки у 58 суб’єктів господарювання та проведено 8 перевірок по залученню органами прокуратури.

 Встановлено 391 порушення вимог законодавства, керівникам перевірених суб’єктів господарювання надано 127 приписів про усунення порушень та надано 12 розпоряджень про заборону обігу лікарських засобів, складено 24 протоколи, винесено 24 постанови, накладено адміністративних стягнень на суму 9622 гривні.

Провідними фахівцями лабораторії проведено 114 аналізів зразків лікарських засобів, вилучених під час перевірок, видано висновки, один із яких негативний.

Здійснення державного ринкового нагляду за дотриманням вимог технічних регламентів щодо медичних виробів

У відповідності до Планів здійснення ринкового нагляду на 2019 рік та секторального плану державного ринкового нагляду за 2019 рік, проведено 85 планових заходів державного ринкового нагляду (поєднаних перевірок) у розповсюджувачів продукції.

Винесено 9 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних заходів) стосовно обмеження надання продукції на ринку до приведення її у відповідність встановленим вимогам.

До Держлікслужби надіслано 8 повідомлень про 12 медичних виробів, які не відповідали вимогам технічних регламентів.

Опрацьовано 8 повідомлень про виконання стану рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів  та прийнято 8 рішень про скасування рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних заходів).

Проведено 7 позапланових перевірок за дорученням Держлікслужби (за ланцюгом постачання).

За результатами проведених перевірок складено 9 протоколів, винесено 9 постанов, накладено та сплачено господарських санкцій на суму 45900 гривень. Також проведено одну перевірку по залученню правоохоронними органами.

Три спеціалісти Служби отримали ключі та інструкцію, які дають доступ до  роботи з національною  інформаційною системою державного ринкового нагляду та системою оперативного взаємного сповіщення про продукцію, що становить серйозний ризик.

Здійснення заходів державного нагляду (контролю) за додержанням суб’єктами господарювання ліцензійних умов провадження  господарської діяльності

На виконання Річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Держлікслужби на 2019 рік, затвердженого наказом Держлікслужби від 29.11.2019 року № 1357, проведені планові перевірки додержання ліцензійних умов провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами у 84 суб’єктів господарювання, перевірено 104 аптеки та 13 аптечних пунктів. За результатами перевірок видано 63 розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов, складено один акт до відома, 6 перевірок – синхронні (матеріали передано в Держлікслужбу).

У 14 ліцензіатів встановлено підстави для анулювання ліцензій, складено акти перевірок, на підставі яких Держлікслужбою прийнято рішення про анулювання ліцензій цим ліцензіатам.

Також проведено 36 позапланових заходів з метою перевірки виконання розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов. За результатами проведених позапланових перевірок виявлено невиконання ліцензіатами 2 розпоряджень.  Складено 2 акти невиконання розпорядження, на підставі яких Держлікслужбою прийнято рішення про анулювання ліцензій.

Здійснення передліцензійних перевірок

За звітний період  на виконання доручень Держлікслужби на проведення передліцензійних перевірок перед видачею ліцензій щодо наявності матеріально-технічної бази, кваліфікованого персоналу, необхідних для провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами перевірено 122 аптеки та 15 аптечних пунктів, всього 137 місць провадження господарської діяльності, складено 137 актів перевірок.

Підготовка персоналу

В Службі проведено активну роботу по забезпеченню проходження навчань працівниками Служби.

Уповноважена особа з питань запобігання та протидії корупції, заступник начальника служби-начальник відділу пройшла навчання за професійною програмою в Українській школі урядування на тему «Підвищення кваліфікації з питань запобігання корупції».

Головний спеціаліст з питань персоналу пройшла тематичні навчання, короткотермінові семінари на тему «Впровадження законодавства про державну службу» при Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

Завідувач лабораторії пройшла навчання на курсах підвищення кваліфікації при Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького за спеціальністю аналітично-контрольна фармація та навчання з питань охорони праці.

Начальником служби опрацьовано посібник «Комунікації в органах державної влади», виданий на основі «Government Communikation Handbook» (Tallin, Esonia, 2011) у рамках проекту «Реформи державних комунікацій в Україні» за підтримки Посольства США в Україні (доповнене видання 2016 року). Також начальник служби та головні спеціалісти самостійно проходили навчання із проходженням тестування через платформу масових відкритих онлайн-курсів Prometheus, а саме:

– «Конфлікт інтересів: треба знати! Від теорії до практики» (отримано 4 сертифікати);

– «Доступ до публічної інформації: від А до Я» (отримано 4 сертифікати);

– «Управління персоналом на державній службі» (отримано 2 сертифікати);

– «Доступ до публічної інформації для розпорядників» (отримано 5 сертифікатів);

– «Комунікаційні інструменти для побудови репутації» (отримано 1 сертифікат);

– «Взаємодія органів державної влади з громадськістю» (отримано 1 сертифікат).

Також проведено 48 внутрішніх навчальних семінарів, складено протоколи. Спеціалісти Служби були слухачами відео-навчань, проведених Держлікслужбою.

Заходи з питань комунікацій

Проведено 4 засідання робочої групи на виконання заходів Регіональної програми із запобігання ввезенню та розповсюдженню на території області субстандартних, фальсифікованих та незареєстрованих лікарських засобів на 2016-2021 роки.

Проведено 4 засідання атестаційної комісії з атестації провізорів та фармацевтів.

В Службі опрацьовано 6 звернень громадян та 1 запит на отримання публічної інформації.

Проведено 10 навчальних семінарів для керівників та уповноважених осіб аптечних та лікувальних закладів області.

Начальник служби Н. Шпур виступила перед студентами фармацевтичного факультету Івано-Франківського державного медичного університету на заході, присвяченому тижню права.

Також начальник служби та головний спеціаліст відділу контролю ознайомлювали  фармацевтів про основні завдання та роботу Служби на курсах підвищення кваліфікації при Івано-Франківському медичному коледжі.

Висвітлення діяльності Служби здійснювалося шляхом публікації інформаційних повідомлень, статей, інтерв’ю на суб-сайті Служби і в інших ЗМІ. За поданням Служби на сайті Івано-Франківської ОДА висвітлені  матеріали: перелік аптек, які здійснюють виготовлення ліків в аптечних умовах;   повернення неякісних лікарських засобів.

У липні начальник служби Н. Шпур надала інтерв’ю стосовно роз’яснення  громадськості про фальсифіковані, неякісні лікарські засоби, види фальсифікату, про проблеми, із якими стикається Служба у своїй роботі, яке було висвітлено на телеканалі ICTV, «Інтер» та місцевому телеканалі «Галичина».

Також в 9 номері журналу «Фармацевт практик» опубліковано інтерв’ю начальника служби на тему «Наше завдання-контроль і забезпечення якості лікарських засобів». 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

З НОВИМ РОКОМ ТА РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!!!

Наступна

В ІФНМУ завершилась атестація випускників фармацевтичного факультету заочної форми навчання