Основні показники роботи Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Івано-Франківській області за 2018 рік

Опубліковано 18.02.2019 о 15:14

Основні показники роботи Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Івано-Франківській області за 2018 рік  

На території Івано-Франківської області станом на 01.01.2019 р. здійснювали  діяльність з оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами 460 ліцензіатів, всього 857 місць провадження діяльності, із них 691 аптека, 159 аптечних пунктів та 7 аптечних складів. Виготовлення лікарських засобів в умовах аптеки здійснюють 12 ліцензіатів, промисловим виробництвом займаються всього 2 виробники. Об’єктами контролю також є 542 ліцензіати медичної практики різних форм власності.

Забезпечення виконання державного нагляду (контролю) Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Івано-Франківській області (далі Служба) здійснювала шляхом проведення планових та позапланових перевірок.

 

Виконання заходів державного ринкового нагляду за медичними виробами

Проведено 86 планових заходів державного ринкового нагляду за медичними виробами у розповсюджувачів продукції та 3 позапланових заходи у розповсюджувачів та виробників медичних виробів.

За результатами перевірок прийнято 21 рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних заходів) щодо приведення продукції у відповідність встановленими вимогам.

 За результатами перевірок виявлено 33 порушення (щодо 30 медичних виробів) вимог Технічного регламенту щодо медичних виробів, затвердженого  постановою Кабінету Міністрів України  від 02.10.2013 р. № 753 та 10 порушень (щодо 8 медичних виробів) Технічного регламенту щодо медичних виробів для діагностики in vitro, затвердженого  постановою Кабінету Міністрів України  від 02.10.2013 р. № 754.

Складено 8 протоколів, винесено 8 постанов про накладення штрафних санкцій за порушення вимог, передбачених пунктами 1, 2 частини 3 статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», суб’єктами господарювання сплачено господарських санкцій на суму 22525 гривень.

 

Організація та виконання державного нагляду (контролю) за додержанням суб’єктами господарювання вимог законодавства щодо якості лікарських засобів

Проведено всі планові заходи щодо додержання якості лікарських засобів, всього перевірено 133 суб’єкти господарювання, із них 86 лікувально-профілактичних закладів (117 місць провадження діяльності), 47 суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну та оптову лікарськими засобами (74 аптеки, 23 аптечних пункти та 1 аптечний склад).

Також за наявності підстав проведено 15 позапланових заходів.  

Керівникам перевірених 37 аптечних та 75 лікувально-профілактичних закладів надано приписи про усунення порушень, складено 34 протоколи, винесено 34 постанови, порушниками законодавства сплачено штрафів на суму 14620 гривень.

 

Організація та виконання державного нагляду (контролю) за додержанням суб’єктами господарювання ліцензійних умов провадження визначених видів господарської діяльності та вимог законодавства щодо якості лікарських засобів

Згідно затвердженого плану у 2018 році Службою проведені перевірки додержання ліцензійних умов провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами у 46 суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю лікарськими засобами, перевірено 71 аптеку та 20  аптечних пунктів. За результатами перевірок видано 32 розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов. Також проведено 10 позапланових перевірок.

На підставі матеріалів перевірок, надісланих в Держлікслужбу, органом ліцензування прийнято рішення про анулювання ліцензій 9 ліцензіатам.

На виконання доручень Держлікслужби на проведення передліцензійних перевірок перед видачею ліцензій щодо наявності матеріально-технічної бази, кваліфікованого персоналу, необхідних для провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, перевірено 109 аптек та 5 аптечних пунктів,  складено 114 актів перевірок.

Також у Службі розглядались звернення громадян, інформаційні запити, проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота та робота по недопущенню в обіг неякісних, фальсифікованих та незареєстрованих лікарських засобів, здійснювались інші заходи відповідно до затвердженого положення.

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Працівниками Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Івано-Франківській області 05.02.2019 року було проведено виїзний семінар для керівників суб’єктів господарської діяльності та уповноважених осіб лікувально-профілактичних закладів Тлумацького району.

Наступна

20 лютого 2019 року Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Івано-Франківській області провела навчальний семінар для керівників аптечних закладів на тему «Актуальні питання державного регулювання фармацевтичного ринку»