Про підсумки та перспективи подальшої реалізації на Чернігівщині урядової програми «Доступні ліки»

Опубліковано 11.01.2019 о 12:14

Про підсумки та перспективи подальшої реалізації на Чернігівщині урядової програми «Доступні ліки» йшлося 28 грудня на брифінгу у Чернігові за участі начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петра Гармаша та заступника генерального директора КП обласної ради «Ліки України» Лариси Мартиненко.

Інформуючи про дію урядової програми «Доступні ліки» на території Чернігівщини, Петро Гармаш, зокрема, зазначив: до переліку препаратів, що беруть у ній участь, увійшли 261 одиниць, 59 з яких відпускаються громадянам цілком безкоштовно. Протягом року для Чернігівської області виділено 26 млн 631 тис. грн і ці кошти оперативно розподілялися по районах та містах. «Нині укладено договори із 29 суб’єктами (181 аптечна установа), а починали із 24 суб’єктів (59 аптечних установ), – розповів Петро Гармаш, – тобто, кількість аптек Чернігівщини, що беруть участь у програмі, збільшилася майже втричі. Наприкінці року область отримала додаткові кошти на виконання програми і таким чином загальна сума, яка використана на реалізацію цієї урядової ініціативи, становить 28 млн 972 тис. грн, що дало змогу виписати 655 тис.789 рецептів, причому лише за останній місяць – понад 52 тис. рецептів. Додатково використано більше 4 млн грн. Середня вартість рецепту становить понад 50 грн».

Серед новацій, на які слід очікувати у наступному році, Петро Гармаш виділив головну – введення в дію електронного рецепту. «Сподіваємося, що вже через три місяці Національна Служба здоров’я зможе підписувати договори з аптечними установами, що дасть можливість забезпечити рецепт ліками у будь-якій точці України і відшкодовувати вартість препаратів громадянам, незалежно від місця їхнього проживання», – наголосив очільник Управління охорони здоров’я. Також Петро Гармаш поінформував, фінансування на реалізацію програми отримано поки на перший квартал 2019 року та становить понад 6 млн грн.

За словами Лариси Мартиненко, нині 68 аптечних установ КП «Ліки України» беруть участь у програмі (18 з яких – у Чернігові). « Ми намагаємося максимально наблизити відпуск препаратів громадянам, тому аптеки, які реалізовують медикаменти, розташовані не тільки в центральних районних лікарнях, а і в інших доступних місцях. По програмі наше підприємство відпустило ліків на 19 млн 668 тис. грн», – зазначила Лариса Мартиненко.

У свою чергу Петро Гармаш роз’яснив, що протягом наступного року алгоритм отримання препарату по Програмі не змінюється – громадянину необхідно звернутися до сімейного лікаря або дільничного терапевта, виписати рецепт на папері (а у найближчому майбутньому – в електронному вигляді). «Втім, – зазначив Петро Гармаш, – введення в дію електронного рецепту не відміняє виписування паперового рецепту, адже, звісно, деяким категоріям людей зручніше мати на руках саме звичайний рецепт».

За статистикою, найпопулярніші препарати, які виписуються за рецептами, це ліки для людей із серцево-судинними захворюваннями. Як зауважив Петро Гармаш, про розширення переліку нозологій, на які розповсюджуватиметься дія програми «Доступні ліки», поки говорити зарано. «Міністерство охорони здоров’я та Національна служба здоров’я України над цим працюють і, до речі, зараз нам необхідно відпрацювати саме процес безперебійного забезпечення ліками, що вже входять до урядової програми. А поки можна стверджувати, що кількість звернень стосовно отримання препаратів для лікування серцево-судинних недуг, бронхіальної астми та діабету ІІ типу, збільшилася. І це свідчить про виважене ставлення громадян до лікування своїх хронічних хвороб. Водночас зменшилася кількість звернень по лінії екстреної медичної допомоги та випадків таких ускладнень, як інфаркти міокарда та інсульти».

 

Прес-служба Управління охорони здоров’я

Чернігівської облдержадміністрації

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Інформація щодо здійснення ринкового нагляду

Наступна

Програма «Доступні ліки» триває й удосконалюється