У Волинській ОДА відбулася робоча зустріч щодо реалізації проєкту мобільна аптека

Опубліковано 09.02.2024 о 10:18

У Волинській ОДА відбулася робоча зустріч щодо реалізації проєкту мобільна аптека

7 лютого 2024 року, в головній адмінбудівлі краю відбулася робоча зустріч щодо реалізації ініціативи Міністерства охорони здоров’я України зі створення мобільних аптек. Серед запрошених – голови територіальних громад області та представники фармацевтичних компаній.

Від Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Волинській області брали участь в.о. начальника Ірина ВАРАНІЦЬКА та завідувач сектору державного кантролю у сфері обігу лікарських засобів,  медичної продукції та обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів Тетяна БОЙКО.

Як зазначила заступниця голови обласної державної адміністрації Мирослава Якимчук, у віддалених населених пунктах Волині існує проблема із доступом до придбання медичних препаратів.

Про перший успішний досвід відкриття мобільної аптеки на Харківщині розповів начальник управління охорони здоров’я ОДА Юрій Легкодух. Вона охоплює 80 населених пунктів області і діє виключно у сільській місцевості, де відсутні стаціонарні аптечні пункти.

Ірина ВАРАНІЦЬКА, назвала чіткі вимоги до створення мобільних аптек, що прописані у ліцензійних умовах. Зокрема, автомобіль повинен містити на зовнішніх поверхнях напис «мобільний аптечний пункт» та інформацію про приналежність до певного ліцензіата (аптеки, аптечної мережі чи інших субʼєктів, що мають відповідні ліцензії). Також у транспортному засобі має бути касовий апарат, холодильне обладнання, контроль температури та вологості повітря тощо.

По завершенню дискусії, вирішили насамперед визначити найбільш віддалені населені пункти, де гостро стоїть проблема доступності ліків. Потому детально проаналізують відповідну інформацію та будуть шукати подальші шляхи вирішення питання.

 

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Наявність інсулінів в аптеках Волині на 07.02.2024

Наступна

План спільних заходів