Військовий облік жінок-фармацевтів та медиків: що зміниться з 1 жовтня 2023 р.?

Опубліковано 28.09.2023 о 09:06

Міністерство охорони здоров’я України нагадує: з 1 жовтня 2023 р. набувають чинності зміни, згідно з якими жінки-медики та фармацевти обов’язково мають стати на військовий облік (наказ Міністерства оборони України від 07.02.2022 р. зі змінами від 06.09.2022 р. № 259). Однак не варто передчасно панікувати.

Усі жінки віком від 18 до 60 років, які мають медичну або фармацевтичну освіту чи працюють за такими спеціальностями: лікар, стоматолог, акушерка, сестра медична, фармацевт та провізор, наукова співробітниця, керівниця підрозділів в охороні здоров’я тощо, вже мають перебувати на військовому обліку. Адже ця норма не нова та діє ще з 1992 р. Тому більшість жінок-медиків та жінок-фармацевтів вже перебувають на військовому обліку.

Тож з січня 2023 р. жінки, які навчаються на медичні або фармацевтичні спеціальності, ставляться на військовий облік одразу після закінчення навчання. Заклад освіти за 2 міс до завершення навчання має подати списки жінок-випускниць до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК СП).

Так що ж зміниться з 1 жовтня? Як зазначають у МОЗ, понад 30 років постановка на військовий облік жінок-медиків та жінок-фармацевтів працювала недосконало, через що частина медиків у ньому не врахована. Тому з 01.10.2023 р. на військовий облік мають стати всі жінки-медики та жінки-фармацевти, які з певних причин там не перебували. Постановка на військовий облік не дорівнює мобілізації. Облік необхідний лише для узагальнення даних про наявний резерв медиків у державі!

Аби стати на військовий облік, жінки, які мають зазначену спеціальність, матимуть 3 роки — до 31 грудня 2026 р. Тобто кожна жінка вищезгаданої спеціальності, яка досі не перебуває на військовому обліку, має стати на нього протягом найближчих 3 років.

Що буде з працевлаштуванням? До 31.12.2026 р. жінки з медичною та фармацевтичною освітою зможуть працевлаштуватися на роботу без надання військового квитка. Однак під час прийняття на роботу жінок мають попереджати, що підприємство буде зобов’язане повідомити про неї ТЦК. Далі жінка має самостійно прибути до ТЦК СП для взяття на військовий облік.

Щодо виїзду за кордон. Жінки-медики та жінки-фармацевти можуть безперешкодно виїжджати за кордон. Починаючи з 01.10.2023 р., жодних змін в умовах виїзду за кордон для жінок — не буде. «Кожна жінка з медичною та фармацевтичною освітою може вільно перетинати державний кордон незалежно від того, стоїть вона на військовому обліку чи ні. Наразі обмеження діють лише для деяких категорій державних службовців та посадових осіб, які обіймають певні посади», — йдеться в повідомленні.

За матеріалами moz.gov.ua

 

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Лекція для молодих спеціалістів КЗ «Базовий фаховий медичний коледж»

Наступна

Зберігання вакцин за умов «холодового ланцюга»: що це таке?