Участь в радіоефірі «Радіо Запоріжжя»

Опубліковано 07.12.2018 о 14:09

07 грудня  2018 року в.о. начальника Державної служби з  лікарських засобів та контролю за наркотиками у Запорізькій області Єрохіна Олена Володимирівна  взяла участь в радіоефірі «Радіо Запоріжжя», де розглядалися питання державного контролю якості лікарських засобів на фармацевтичному ринку м. Запоріжжя.

 

В ході ефіру було освітлено наступні проблеми:

1. Неможливість виявлення фальсифікату населенням самостійно.

В разі виникнення сумнівів щодо якості лікарського засобу радимо звертатися до Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Запорізькій області (тел.: +380(61) 289-00-33).

2. На що звертати увагу при купівлі лікарського засобу, чи можливе повернення ліків до аптеки.

При купівлі лікарського засобу необхідно звертати увагу: по-перше на цілісність упаковки, серію, термін придатності, інструкцію про застосування, дозу ЛЗ, виробника та назву лікарського засобу який купуєте в аптеці. Останнім часом виробники часто міняють дизайн упаковки до якого ви звикли, що Вас вводить в оману про якість. Якщо Ви купили протермінований ЛЗ, то ви не відходячи від каси, звертаєтесь до завідувача аптеки і фіксуєте цей факт у книзі скарг та пропозицій, або звертаєтесь до Держлікслужби.

3. Рецептурні та безрецептурні ліки.

В кожній аптеці в Кутку споживача повинен бути розміщений Наказ МОЗ України від 02.04.2018 №599,Про затвердження Переліку лікарських засобів, дозволених до застосування в Україні, які відпускаються без рецептів з аптек та їх структурних  підрозділах”.

4. Умови зберігання лікарських засобів до і після відкриття.

Перед застосуванням лікарського засобу треба уважно ознайомитися з інструкцією до застосування.

5. Як проводиться перевірка якості лікарських засобів Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Запорізькій області.

В аптеках та лікарнях усіх форм власності перевірки здійснюються згідно затвердженого плану , який можна передивитися на офіційному Державної регуляторної служби України та веб-сайті  Держлікслужби.

Інформацію про заборонені ліки можна шукати на сайті Держлікслужби dls.gov.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Щорічне оцінювання результатів діяльності держслужбовців

Наступна

За друге півріччя 2018 року відбулося два засідання атестаційної комісії при Державній службі з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Запорізькій області