Вінницька область входить у п’ятірку лідерів по Україні у реалізації програми "Доступні ліки" (За матеріалами сайту Вінницької ОДА)

Опубліковано 17.07.2018 о 13:25

Про це під час засідання колегії обласної державної адміністрації повідомила директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Грабович.

 Посадовець нагадала, що дія програми, яка стартувала з 1 квітня 2017 року, поширюється на лікивід серцево-судинних захворювань, цукрового  діабету ІІ типу та бронхіальної астми. Відтак відзначила, що за результатами впровадження проекту з реімбурсаціїВінницька область входить до п`ятірки лідерів поряд зі Львівською, Дніпропетровською, Івано-Франківською та Харківською областями.

 «Станом на 1 липня 2017 року в області до роботи в програмі залучено 364 аптечних заклади, кількість яких продовжує збільшуватись. Це означає, що практично в кожній третій аптеці області пацієнти можуть за рецептом від лікаря отримати ліки, що входять до програми, безкоштовно чи з незначною доплатою», – зазначила Людмила Грабович.Проте, зауважила вона, сьогодні все ж існує проблемадоступності саме сільського населення до аптечної мережі, що утруднює придбання ліків в рамках процесу реімбурсації.

 «Впродовж дії урядової програми в області було виписано майже 300 тисяч рецептів. В загальному аптечні заклади відпустили ліки за 192 862 рецептами (68,6% від виписаних) та отримали відшкодування на загальну суму біля 6,8 млн.грн., що складає 33% від суми коштів, які надійшли в область для реалізації зазначеної програми на 2017 рік», – повідомила директор Департаменту.

 Найкраще, за її словами, в частині використання коштів спрацювали Мурованокуриловецький і Гайсинський райони, містаІллінціта Калинівка. Найгірше – Літинський,Погребищенський та Теплицькийрайони, а також  Студенянська об’єднана територіальна громада.

   Людмила Грабович наголосила, що Міністерство охорони здоров’я України надало дозвіл здійснювати перерозподіл коштів на програму реімбурсації між районами області в разі їх недостатнього використання. Крім того, за підсумками роботи регіонів у вересні поточного року відбудеться перерозподіл коштів між областями. «Уряд готовий виділити додатковоще 250 мільйонів гривень на реалізацію програми «Доступні ліки» у 2017 році», – зауважила посадовець.

 Разом з тим, відзначила вона, з червня поточного року програма розширилась ще одним напрямком: розпочато відпуск препаратів інсуліну за пільговими рецептами. Впродовж місяця виписано 3292таких рецепти, 3115з них – загальною сумою понад 1,2 млн. гривень – вже відпущено в аптечних закладах області.

 

За матеріалами сайту Вінницької ОДА

21.07.2017

Прес-служба ДОЗ ОДА