Вітаємо нашу фахівчиню з присвоєнням почесного звання!

Опубліковано 29.06.2021 о 19:45

Указом Президента України від 28 червня 2021 року № 274/2021 начальника Управління ліцензування виробництва, імпорту лікарських засобів, контролю за дотриманням ліцензійних умов та сертифікації Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Тахтаулову Наталю Олексіївну за значний особистий внесок у державне будівництво, зміцнення національної безпеки, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 25-ї річниці прийняття Конституції України  присвоєно почесне звання «Заслужений працівник фармації України».

Очолюване Тахтауловою Н.О. Управління здійснює ліцензування господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), в тому числі видачу, переоформлення, анулювання ліцензій; сертифікацію якості лікарських засобів для міжнародної торгівлі та підтвердження для активних фармацевтичних інгредієнтів, що експортуються; роботи з питань підтвердження відповідності умов виробництва лікарських засобів вимогам належної виробничої практики.

Вагомими результатами професійної діяльності Тахтаулової Н.О. стало створення національного інспекторату GMP, який відповідає міжнародним вимогам до інспекторатів GMP, та впровадження системи управління якістю у Держлікслужбі.

За участі Тахтаулової Н.О.  запроваджено заходи  в результаті яких, Україна, в особі Держлікслужби, була прийнята одночасно із FDA США до Системи співробітництва фармацевтичних інспекцій (PIC/S), що свідчить про високу довіру з боку міжнародних експертів до системи контролю якості лікарських засобів в Україні.  Тахтаулова Н.О. активно долучається до діяльності PIC/S:  призначена  доповідачем з оцінки пре-заяви Азербайджану, бере участь у робочій групі Підкомітету з питань відповідності.

Тахтауловою Н.О. ініційовано та внесено зміни до наказу «Порядок проведення підтвердження відповідності умов виробництва лікарських засобів вимогам належної виробничої практики», яким передбачено відповідно до законодавства ЄС проведення дистанційної оцінки відповідності вимогам GMP виробничої дільниці та видачу сертифіката на відповідність вимогам GMP за результатами дистанційної оцінки. Зміни надають можливість безперебійного постачання на ринок України лікарських засобів, в тому числі життєво необхідних та тих лікарських засобів, що включаються до протоколів лікування України, у випадку офіційного визнання ВООЗ хвороби пандемією та надзвичайною ситуацією в галузі світової охорони здоров’я, зокрема, у зв’язку з оголошенням ВООЗ пандемії, пов’язаної зі спалахом та стрімким розповсюдженням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Тахтаулова Н.О. з 2013 року – кандидат фармацевтичних наук, займається  науковою діяльністю. Є співрозробником 20 галузевих стандартів України у сфері виробництва та контролю якості лікарських засобів, автором 11 наукових статей, розробником методичних рекомендацій з питань вдосконалення виробництва лікарських засобів, кваліфікації та валідації процесів. Результати наукових досліджень впровадженні до нормативно – правових актів України.

Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками щиро вітає Наталію Олексіївну з присвоєнням почесного звання та бажає подальшої плідної праці на користь суспільству, фармацевтичної галузі та нашої держави!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Вітання з 25-ю річницею Конституції України

Наступна

Представник Держлікслужби взяв участь у засіданні Керівного комітету механізму держав-членів щодо неякісних та фальсифікованих медичних продуктів