Вітчизняна фармацевтична галузь може стати локомотивом зростання економіки України

Опубліковано 10.09.2013 о 00:00

Вітчизняна фармацевтична галузь може стати локомотивом зростання національної економіки України. Про це заявив Голова Державної служби України з лікарських засобів Олексій Соловйов.

 

 «За останні 3 роки значна увага з боку Президента України та Уряду до вітчизняної фармацевтичної галузі сприяла нарощуванню її економічного потенціалу. І на сьогоднішній день існують всі об’єктивні і суб’єктивні передумови, які свідчать про те, що вітчизняна фармгалузь може стати локомотивом зростання економіки України», – зазначив Олексій Соловйов.

 

 За словами Голови Держлікслужби України, про це свідчать значні темпи зростання обсягів реалізації продукції на фармацевтичному ринку України; зростання частки вітчизняної продукції на внутрішньому ринку (з 28% у 2010 році до 31,4% в 2013 році); зростання експорту вітчизняної фармпромисловості (на 25% у 2012 році порівняно з 2011-м).

 

 Підтвердженням розвитку галузі є і функціонування на території України понад 100 фармацевтичних підприємств, що випускають свою продукцію у відповідності до європейських стандартів, та  розвинутої мережі з 20 тисяч аптечних закладів. А концентрація підприємств галузі в Києві та Харківській області, а також низці інших регіонів, разом із академічними, освітніми, науково-дослідними установами може у стислі терміни сприяти утворенню точок економічного зростання національної економіки, переконаний Олексій Соловйов.

 

 Посилюється і контроль за якістю ліків. З початку 2013 року до споживача не було допущено 663 тис. упаковок небезпечних для життя та здоров’я лікарських засобів неналежної якості на загальну суму 19,8 млн. грн.

 

 «Завдяки комплексному переоснащенню лабораторій з контролю якості та імплементації в національне законодавство більш жорстких європейських стандартів, кількість недопущених до споживача недоброякісних ліків зросла у 10 разів», – сказав Олексій Соловйов.

 

 Як проінформував Голова Держлікслужби України, на внутрішній ринок України допускаються лише ті лікарські засоби, які мають підтвердження виробництва вимогам GMP від інспекторатів країн-членів PIC/S. Таким чином, в інтересах пацієнта на вітчизняний ринок не потрапляє продукція негарантованої якості.

 

 Держлікслужба України приєдналась до Системи сертифікації якості фармацевтичних продуктів. На постійній основі здійснюється сертифікація вітчизняних фармацевтичних продуктів для міжнародної торгівлі, що сприяє спрощенню їх допуску на закордонні ринки.

 

 «В Україні запроваджені стандарти якості ліків відповідно до вимог Європейської фармакопеї», – зазначив Олексій Соловйов. При цьому він додав, що Держлікслужба України розпочала консультації з Європейською Комісією щодо взаємного визнання з ЄС результатів інспектувань та контролів.

 

 Урядовий портал

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Дежлікслужба України рекомендує під час спілкування з пацієнтами стосовно Пілотного проекту використовувати наступну інформацію

Наступна

Представники Держлікслужби України та імпортери ліків обговорили питання впровадження європейської моделі ліцензування імпорту ліків