Голова Держлікслужби Наталя Гудзь провела робочу зустріч з керівниками територіальних Служб

Опубліковано 21.12.2016 о 00:00

16 грудня 2016 року відбулася робоча нарада голови Державної служби України з лікарських засобів та контрою за наркотиками Наталії Гудзь з керівниками територіальних Служб Держлікслужби України.

Голова державного органу виступила з доповіддю щодо основних напрямків діяльності територіальних Служб.

Вона нагадала про основні напрямки діяльності територіальних Служб, серед яких:

·   державний контроль (нагляд) за обігом лікарських засобів та медичних виробів;

·   державний контроль за якістю ввезених лікарських засобів;

·   лабораторний аналіз (контроль) якості лікарських засобів та виробів медичних;

·   методично-консультативна та інформаційна робота.

Обіг лікарських засобів включає в себе виробництво (виготовлення); транспортування, зберігання, оптову та роздрібну реалізацію лікарських засобів; їх застосування в лікувально-профілактичних закладах, тому всі ці окремі етапи обігу повинні бути взяті під наш нагляд і контроль під час проведення планових та позапланових перевірок ліцензіатів. Як зауважила Наталя Гудзь, на сьогодні одним із проблемних напрямків діяльності Служб та Держлікслужби в цілому є здійснення ринкового нагляду за медичними виробами. Це питання буде вирішене найближчим часом.

Наталя Гудзь також нагадала, що нещодавно до завдань Держлікслужби України було додано ще одне, а саме – регулювання та контроль у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та протидія їх незаконному обігу. У зв’язку з цим відповідний департамент  центрального апарату Держлікслужби контролюватиме обіг так званих «чистих» підконтрольних речовин, а територіальні служби здійснюватимуть  контроль за обігом підконтрольних лікарських засобів, тобто таких, що містять у своєму складі наркотичні засоби, а саме:

·         психотропні речовини;

·          прекурсори;

·          сильнодіючі речовини;

·          отруйні речовини.

Як зауважила голова Держлікслужби, стосовно незаконного обігу наркотиків, першочерговим завданням регуляторного органу є запровадження превентивних заходів для запобігання потрапляння підконтрольних речовин із легальних ланцюжків (аптечних закладів, лікувально-профілактичних закладів, виробництв) у нелегальний обіг. Також на порядку денному підписання Меморандуму про співпрацю з відповідними територіальними підрозділами правоохоронних органів – Національної поліції та Службою безпеки України.

Голова Держлікслужби також зупинилася на проблемних питаннях роботи державних лабораторій з контролю якості лікарських засобів та виробів медичних та зосередила увагу на деяких аспектах державного контролю за ввезеними лікарськими засобами,  підкресливши важливість ретельної роботи з документами, зокрема, сертифікатами якості серій, що ввозяться, та, як результат, із змістом висновків, що видаються територіальними Службами за результатами такого контролю.

У своєму виступі керівник регуляторного органу також підкреслила важливість методично-консультативної та інформаційної роботи з субєктами фармацевтичного ринку. Для цього слід застосовувати такі заходи, як:

·  внутрішні навчання (у т.ч. із запрошенням представників суб’єктів господарської діяльності);

·  виїзні інформаційні зустрічі;

·  використання ресурсів веб-сайтів Служб та місцевих ЗМІ;

·  ведення роз’яснювальної роботи під час проведення планових та позапланових заходів державного контролю.

Зі свого боку, як зазначила Наталя Гудзь, у 2017 році Держлікслужба проведе аудит всіх територіальних служб.

Завершуючи свій виступ, Голова Держлікслужби закликала керівників територіальних органів до командної роботи та постійного професійного самовдосконалення. «Адже, аби вимагати щось, слід самому ґрунтовно знати проблему, а це можливо лише в тому випадку, якщо і сам володієш всією повнотою інформації з нормативного законодавства», – зазначила Наталя Ярославівна. Також невід’ємною складовою роботи є незмінно діловий стиль спілкування як в колективах, так і з суб’єктами господарської діяльності.

Головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції  Михайло Савченко роз’яснив, що будь-який суб’єкт господарської діяльності може звернутися до нього або за телефоном або за електронною поштою, вказаною на сайті Держлікслужби, зі скаргою на корупційні дії будь-якого співробітника державного органу. Михайло Савченко зазначив, зокрема, що важливим позитивним досягненням у боротьбі з корупцією є той факт, що в Україні запроваджено кримінальну відповідальність для юридичних осіб. Він також надав роз’яснення щодо подання електронних декларацій державними службовцями.

Далі зустріч продовжилася у форматі «питання-відповіді», коли начальники територіальних Служб вперше за останні три роки мали можливість безпосереднього спілкування з керівниками відповідних підрозділів Центрального апарату Держлікслужби.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Думки вголос - Наталія Гудзь

Наступна

Держлікслужба звернулася до керівників держави