Голова Держлікслужби та Посол Республіки Індії провели робочу зустріч

Опубліковано 28.03.2017 о 00:00

22 березня Голова Держлікслужби Наталя Гудзь та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індія в Україні пан Манодж Кумар Бхарті провели робочу зустріч, у ході якої обговорили низку питань, що стосувались роботи індійських фармвиробників в Україні.

Згадуючи власний досвід інспектування індійських ліній з виробництва ліків, Наталя Гудзь зазначила, що з них більше 90% загалом відповідають GMP, однак і в цих випадках такі перевірки мають обопільну користь, бо дозволяють виробникам поглянути на процеси під новим кутом та виправити певні невідповідності. Індійські фармкомпанії керуються законодавством України та постачають лікарські засоби, вироблені відповідно до вимог GMP. Провідні виробники входять в Асоціацію Індійських фармацевтичних виробників (ІРМА), очільник якої — д-р Менон — є членом Громадської Ради при Держлікслужбі. Таким чином, учасникам ІРМА забезпечена можливість участі у розробці нормативно-правових документів вітчизняної фармгалузі.

Наразі між Держлікслужбою та Міністерством хімічної промисловості та добрив Уряду Республіки Індія підписаний Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва. Наталя Гудзь відзначила важливість підписання ще однієї Угоди про взаєморозуміння між Державною службою України з лікарських засобів та Організацією централізованого контролю за дотриманням стандартів лікарських засобів Головного Директорату служб охорони здоров’я Міністерства охорони здоров’я та сімейного добробуту Уряду Індії. Це дозволить на новому рівні розвивати співпрацю між регуляторними органами обох країн у сфері якості лікарських засобів.

В свою чергу Надзвичайний i Повноважний Посол Індії в Україні пан Манодж Кумар Бхарті запевнив Голову Держлікслужби у тому, що індійські виробники зацікавлені у постачанні до України виключно якісної фармацевтичної продукції. За його словами, у 2016 році експорт лікарських засобів індійського виробництва до України склав близько 134 млн. дол. США, що значно менше рівня 2013 року — близько 400 млн. дол. США. Пан Посол зазначив, що має виправдані очікування дотримання індійськими виробниками вимог українського законодавства до якості продукції та збільшення обсягів експорту ліків до України.

На завершення зустрічі сторони висловили сподівання на продовження конструктивного діалогу, подальший розвиток україно-індійського партнерства у фармацевтичній галузі.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Наталя Гудзь: "Спрощення вимог для ведення аптечного бізнесу можливе за умови виконання додаткових зобов'язань із якості"

Наступна

До уваги суб'єктів господарювання, які є виробниками медичних виробів або їх уповноваженими представниками