Делегація України взяла участь у 62-й сесії Комісії ООН з наркотичних засобів

Опубліковано 25.03.2019 о 16:44

Начальник Управління державного регулювання та контролю у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів і протидії їх незаконному обігу Держлікслужби Ігор Стасюк у складі делегації України взяв участь у 62-й сесії Комісії ООН з наркотичних засобів, яка проходила у місті Відень з 18 по 22 березня 2019 року. На заході були представлені понад 100 делегацій від державних та міжнародних інституцій, представники громадських організацій і експертного середовища. Чергова сесія Комісії надала можливість неупереджено і прагматично обговорити питання щодо глобального прогресу у боротьбі проти відмивання грошей, корупції, незаконного обігу наркотиків та міжнародної злочинності, забезпечення доступу до наркотичних засобів і психотропних речовин у медичних і наукових цілях.

У виступах делегатів особлива увага була привернута до необхідності створення інклюзивних партнерств з метою попередження та боротьби проти зловживання та незаконного обігу наркотиків, наголошено на необхідності розширення доступу до наркотичних засобів у медичних цілях, піднімалось питання щодо декриміналізації статей, пов’язаних із вживанням наркотиків.

Відповідно до порядку денного було розглянуто повідомлення Всесвітньої організації охорони здоров’я стосовно включення речовин до списків Єдиної конвенції про наркотичні засоби 1961 року з поправками, внесеними до неї згідно з протоколом 1972 року. ВООЗ рекомендовано внести зміни до переліку речовин, до яких застосовується контроль.

Разом з тим, за результатами дискусії українська делегація підтримала такі проекти резолюції: проект резолюції щодо сприяння застосуванню ефективних і інноваційних підходів шляхом здійснення національних, регіональних, міжнародних дій для вирішення багатогранних проблем, створених немедичним використанням синтетичних наркотиків, зокрема синтетичних опіоідів; проект резолюції щодо зміцнення потенціалу у сфері виявлення і ідентифікації синтетичних наркотиків, призначених для застосування в немедичних цілях, на основі розширення міжнародного співробітництва; та проект резолюції стосовно   сприяння заходам, які пов’язані із застосуванням наркотиків для профілактики та лікування вірусного гепатиту С.

Довідково

(United Nations Commission on Narcotic Drugs) — орган Організації Об’єднаних Націй, утворений за резолюцією Економічної і соціальної ради ООН(ЕКОСОР) 16.ІІ.1946. До Комісії входять держави — члени ООН, які представляють різні географічні регіони та основні правові системи світу. Україна — член Комісії з 1994 року.

Повноваження Комісії визначені у Статуті ООН, ст. 5 і 8 Єдиної конвенції про наркотичні засоби 1961 та в ст. 17 Конвенції про психотропні речовини 1971.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Працівники Держлікслужби отримали подяки Прем’єр-міністра України

Наступна

U.S. FDA попереджає про ризики використання пристроїв, покритих паклітакселом