Делегація України взяла участь у 63-й сесії Комісії ООН з наркотичних засобів

Опубліковано 10.03.2020 о 11:32

Відповідно до  Указу Президента України № 62/2020  Перший заступник Голови Держлікслужби Владислав Цілина взяв участь у складі делегації України  у 63-й сесії Комісії ООН з наркотичних засобів, яка проходила у місті Відні з 2 по 6 березня 2020 року. На заході були представлені понад 100 делегацій від державних та міжнародних інституцій, представники громадських організацій і експертного середовища.

У виступах делегатів особлива увага зосередилась на  необхідності  побудови міжнаціональних та міжурядових кооперацій, посиленні  існуючих зв’язків з метою попередження та боротьби проти зловживання та незаконного обігу наркотиків, розширенні доступу до наркотичних засобів у наукових цілях, декриміналізації статей, пов’язаних із вживанням наркотиків у медичних цілях.

Відповідно до порядку денного сесії відбулись активні дискусії  щодо питань: виконання міжнародних договорів стосовно контролю над наркотиками, міжнародного співробітництва для забезпечення доступності наркотичних засобів та психотропних речовин для медичних та наукових цілей, вжиття  заходів з впровадження на національному, регіональному та міжнародному рівнях протидії світовій проблемі з наркотиками, посилення міжурядового співробітництва та координації зусиль у протидії світовій проблемі з наркотиками.

Довідково

Україна протягом 2020-2023 років включена до складу Комісії ООН з наркотичних засобів з правом голосу, що дасть можливість узгодити національне законодавство України  із вимогами  міжнародного права, застосувати кращі світові правові практики та відстояти інтереси країни на глобальному рівні з викладених вище питань.

(United Nations Commission on Narcotic Drugs) — орган Організації Об’єднаних Націй, утворений за резолюцією Економічної і соціальної ради ООН(ЕКОСОР) 16.ІІ.1946. До Комісії входять держави-члени ООН, які представляють різні географічні регіони та основні правові системи світу. Україна — член Комісії з 1994 року.

Повноваження Комісії визначені у Статуті ООН, ст. 5 і 8 Єдиної конвенції про наркотичні засоби 1961 та в ст. 17 Конвенції про психотропні речовини 1971.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Щодо лікарських засобів, ввезених з порушенням законодавства України та заборонених розпорядженнями Держлікслужби

Наступна

У Держлікслужбі відбулась нарада з представниками громадських організацій та Міністерства охорони здоров`я України щодо можливості внесення змін до Ліцензійних умов