Держлікслужба України закликала громадські аптечні асоціації запобігти потраплянню на ринок фармзасобів сумнівної якості

Опубліковано 16.01.2015 о 00:00

16 січня 2015 року Держлікслужба України ініціювала та провела нараду з керівниками провідних громадських аптечних асоціацій, під час якої фахівці Держлікслужби України закликали вжити заходів щодо запобігання можливості потрапляння на ринок лікарських засобів неналежної якості та провести роз’яснювальну роботу серед суб’єктів ринку, які є членами їхніх асоціацій.

Річ у тім, що одна з безпосередніх функцій Держлікслужби Україниперевірка якості лікарських засобів у місцях їхньої реалізації, нині обмежена. Законом України від 28 грудня 2014 року № 76 -VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» встановлено, що перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осібпідприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України та Державної фінансової інспекції України) здійснюються протягом січнячервня 2015 року винятково з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою субєкта господарювання щодо його перевірки.

Під час обговорення учасники громадських аптечних асоціацій запропонували свої шляхи щодо мінімізації ризиків на ринку та виявлення субстандартної продукції. Зокрема, запропоновано провести низку нарад на базі галузевих асоціацій. Головна метапоінформувати субєктів ринку та їх уповноважених осіб, які відповідають за якість продукції в аптечних закладах, як діяти  та оперативно реагувати у разі  виявлення субстандарної продукції, аби запобігти потраплянню таких лікарських засобів до споживача.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Парламент проголосував за скасування ліцензування імпорту АФІ

Наступна

Михайло Пасічник взяв участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я