Держлікслужба України та МОЗ України проводять усі необхідні заходи для недопущення в обіг заборонених лікарських засобів

Опубліковано 29.05.2013 о 00:00

28 травня 2013 року відбулась прес-конференція щодо якості та безпеки ліків як гарантії для пацієнта та системи охорони здоров’я. У заході взяли участь Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Качур та Голова Державної служби України з лікарських засобів Олексій Соловйов.

 

 Перший заступник Міністра охорони здоров’я України підкреслив важливість даного заходу, адже ліки мають безпосередній вплив на здоров’я та навіть життя пацієнтів. «Саме тому ми вирішили сьогодні виступити з ініціативою проведення цієї прес-конференції, аби запевнити громадськість у тому, що Міністерство охорони здоров’я України та Державна служба України з лікарських засобів проводить усі необхідні заходи для унеможливлення потрапляння в обіг заборонених лікарських засобів, які не мають бути вживані під час лікування», – сказав Олександр Качур.

 

 Крім того, Перший заступник Міністра охорони здоров’я України зазначив, що вже сьогодні проводиться активна робота з ліцензування господарської діяльності з імпорту лікарських засобів, введено обов’язкове підтвердження відповідності умов виробництва лікарських засобів вимогам Належної виробничої практики (GMP) при їх державній реєстрації (перереєстрації), також відбувається стрімка гармонізація українського законодавства до ынших міжнародних вимог стандартів та якості.

 

 Голова Державної служби України з лікарських засобів Олексій Соловйов у свою чергу зупинився на питаннях контролю якості лікарських засобів та перспективах подальшої співпраці між Україною та країнами Європи у питаннях протидії фальсифікації лікарських засобів.

 

 Як зазначив Голова Держлікслужби України, з 18 березня 2013 року в Україні почала діяти Конвенція про розробку Європейської фармакопеї, та Україна стала 38-м членом Європейської Фармакопеї. Приєднання до зазначеної Конвенції означає, що в Україні діють і застосовуються на практиці такі ж методи контролю якості ліків, як і в Європі. Таким чином, компанії-виробники лікарських засобів не зможуть застосовувати подвійні стандарти в підходах до контролю якості: спрощені методи для ринку України, і повні – для країн ЄС. А це, в свою чергу, означає, що лікарські засоби в Україні проходять об’єктивну лабораторну оцінку за всіма необхідними показниками.

 

 «Держлікслужба України є членом міжнародної Системи взаємодії фармацевтичних інспекцій – PIC/S – організації, яка об’єднує регуляторні органи 42 країн з найбільш жорстким законодавством щодо якості лікарських засобів, – сказав Олексій Соловйов. – Найважливішою складовою цієї системи є встановлені вимоги до виробництва ліків, які у світі називають Належною виробничої практикою. Дотримання вимог GMP є гарантією того, що готовий лікарський засіб буде повністю відповідати заданим властивостям. Тому з 15 лютого 2013 року в нашу країну з-за кордону надходять тільки ті препарати, виробництво яких відповідає вимогам GMP. Українські ж підприємства працюють за цими стандартами з 2010 року. Таким чином, сьогодні українці, як і європейці, використовують ліки, вироблені в однаково жорстких умовах за правилами GMP ЄС. Контролюються ці ліки за такими само жорсткими методами».

 

 Голова Держлікслужби України також зупинився на питаннях забезпечення ліками сільського населення. «Для поліпшення забезпечення ліками сільського населення в редакції Ліцензійних умов, прийнятих Міністерством охорони здоров’я у 2011 році, спрощені вимоги до роботи аптечних закладів у сільській місцевості, – підкреслив Олексій Соловйов. – Це стосується загальної площі сільських аптек і розміщення аптечних пунктів поза лікувальними установами. Крім того, в сільських населених пунктах, в яких відсутні аптечні заклади, медпрацівникам фельдшерських, фельдшерсько-акушерських пунктів, амбулаторій, сільських лікарень дозволено реалізовувати лікарські препарати в приміщеннях цих установ».

 

 Відповідаючи на питання журналістів щодо виявлення великої партії фальсифікованої продукції у Львівській області Олексій Соловйов проінформував, що на сьогодні справа про недбайливих підприємців передана до суду і на них чекає кримінальна відповідальність.

 

 Щодо припинення незаконного виробництва лікарських препаратів підприємством «Каскад-Медікал» – офіційним дистриб’ютором препаратів з торговою маркою Хеель, Олексій Соловйов сказав: «Під час спільної позапланової перевірки з представниками СБУ, інспектори Держлікслужби виявили обладнання для пакування та маркування, ліки з терміном придатності, що скінчився. Протягом однієї доби Держлікслужба винесла рішення про тимчасову заборону всіх серій усіх ліків торгової марки Хеель, а це 60 найменувань. Фірмі «Каскад Медікал» призупинені ліцензії на здійснення оптової торгівлі та імпорт лікарських засобів. Про дану ситуацію оповіщені всі українські аптеки і європейські регуляторні органи».

 

 Також Голова Державної служби України з лікарських засобів підкреслив, що у відповідь на ратифікацію Україною Конвенції Медікрайм, згідно з якою в Європі вводиться єдиний механізм взаємодії правоохоронних та контролюючих органів з метою запобігання потрапляння на ринок європейських країн фальсифікованої медичної продукції, Рада Європи ініціювала проведення у червні цього року в Києві першої міжнародної конференції з імплементації Конвенції, що матиме значний позитивний ефект для подальшого розвитку ефективної співпраці між Україною та країнами Європи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Експерти ВООЗ задоволені якістю роботи Державного навчального центру з Належної виробничої/дистриб'юторської практики в Україні

Наступна

Начальник Державної служби з лікарських засобів у Вінницькій області Котлінський І.В. з виїзною нарадою у Калинівському, Літинському і Хмільницькому районах