Діяльність Держлікслужби України отримала широку підтримку від операторів ринку

Опубліковано 14.10.2014 о 00:00

Згідно опитування, яке провело агентство "Інтерфакс-Україна" серед виробників, дистриб’юторів, представників аптечного бізнесу, в роботі Державної служби України з лікарських засобів спостерігаються суттєві позитивні зміни. На думку учасників ринку, робота Держлікслужби стала прозорішою, покращилася взаємодія з представниками галузі, намітилися позитивні тенденції у зміні регуляторної та нормативно-правової бази, що дає позитивні наслідки як для представників бізнесу, так і для споживачів ліків.

Так, генеральний директор фармкомпанії "Юрія – Фарм" Микола Гуменюк зазначає, що з приходом на пост глави відомства нового керівника Михайла Пасічника зросла оперативність прийняття рішень регулятором, спілкуватися з яким тепер "стало можливо без посередників". "Керівництво служби рахується з думкою експертного середовища. Виразно відчувається, що відомство намагається створити правильний баланс між бізнесом і споживачем, роблячи все, щоб на ринку було комфортно працювати, а фармпродукція ставала доступнішою для населення", – вважає М.Гуменюк. Роботу відомства за принципами відкритості відзначила і директор Аптечної професійної асоціації України (АПАУ) Оксана Гуленко."Держлікслужба стала набагато доступнішою. Без проблем можна зв’язатися. Сьогодні вони відкрито дають консультації щодо отримання ліцензій. Немає сенсу користуватися послугами консалтингових фірм. Можна ознайомитися з протоколами засідань робочих груп, їх рішеннями, побачити, хто і як голосував. У членів АПАУ немає претензій до роботи Держлікслужби", – сказала Оксана Гуленко.
Ці думки підтримує президент Об’єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості (ООРММП) Валерій Печаєв. "З’явилася реальна можливість просувати постанови, спрямовані на зниження корупційної складової в галузі. Найголовніше – нас почали слухати. Перший пакет пропозицій, який ми раніше надали новому керівництву, М.ПАСІЧНИК відпрацював, так що оцінка діяльності відомства з нашого боку тільки позитивна", – сказав він.

Позитивну оцінку роботі нової команди Держлікслужби, зокрема, ініціативі щодо створення 5 робочих груп при Держлікслужбі, дали і директор Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу (Київ) Людмила Беспалько та директор з маркетингу фармацевтичної компанії "Інтерхім" (Одеса) Ірина Гранатюк. "Відразу ж після створення робочих груп почалося активне обговорення раніше невирішених, відкладених питань. Велику кількість пропозицій було відпрацьовано, систематизовано й виписано та підготовлено необхідні документи. Тепер ми очікуємо затвердження цих рішень урядом, і дуже сподіваємося на їх прийняття", – зазначила Л.Беспалько.

Те що відомства стало працювати по-новому відзначають і представники аптечних мереж. Зокрема, директор компанії "Фармасофт" Юрій Сябро схвально оцінив можливість брати участь в процесі удосконалення нормативно-правової бази.

Потужні компанії-виробники лікарських засобів також задоволені нинішньою роботою Держлікслужби. Так, генеральний директор фармацевтичної компанії "Фармак" (Київ) Філя Жебровська відзначила: "Ми задоволені роботою Держлікслужби. Однією з причин тому відсутність раптових необгрунтованих перевірок", – сказала вона. Суттєве зниження тиску на бізнес, після реорганізації команди відомства, відчувають і дистриб’ютори. За словами директора з розвитку дистриб’юторської компанії "Фармпланета" Наталії Сергійко "Принцип такий: менше тиску – ефективніша робота, вища якість послуг, відповідно, задоволення споживачів", – сказала вона.

за матеріалами агентства

"Інтерфакс-Україна"

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Держлікслужба звернулась до керівників територіальних органів Держлікслужби України та керівників суб'єктів господарювання, які займаються реалізацією, зберіганням і застосуванням лікарських засобів

Наступна

Законодавчі ініціативи для фармації