Д-р Ганс Клюге обраний на посаду директора Європейського регіонального бюро ВООЗ

Опубліковано 20.09.2019 о 11:21

Копенгаген, 17 вересня 2019 р.

Д-р Ганс Клюге був обраний новим директором Європейського регіонального бюро ВООЗ на щорічній сесії головного керівного органу європейського регіону ВООЗ, яка проходить цього тижня у Копенгагені (Данія).

Д-р Клюге, громадянин Бельгії, на даний час є директором відділення систем охорони здоров’я та громадського здоров’я в Європейському регіональному бюро ВООЗ. Він був одним із шести кандидатів на цю посаду, інші кандидати були запропоновані Австрією, Вірменією, Болгарією, Грузією та Туреччиною.

У своєму виступі перед делегатами 69-ї сесії Європейського регіонального бюро ВООЗ д-р Клюге зобов’язався будувати свої пріоритети на тих технічних коментарях і побажаннях, які держави-члени в європейському регіоні висловлювали в ході його передвиборчої кампанії.

«Державам-членам потрібне гнучке та ефективне регіональне бюро, яке буде відігравати в регіоні роль компаса, що вказуватиме шлях до здоров’я. Їм потрібен набір максимально прагматичних інструментів для найшвидшого досягнення цілей у сфері стійкого розвитку. Ми повинні брати до уваги аспекти глобальної системи охорони здоров’я і регіональний контекст, але разом з тим у своїй роботі відображати культурні особливості країн і специфіку їх систем охорони здоров’я», – сказав він.

Д-р Клюге особливо відзначив важливість партнерства, назвавши його «моральним обов’язком, а не питанням доброї волі». Він також підкреслив, що «Європейське регіональне бюро ВООЗ повинне перейти від слова до діла у тому, що стосується економії на масштабах, зменшивши витрати на проведення нарад та оптимізувавши структуру апарату управління». Він відзначив, що регіональне бюро повинно стати економічно ефективною структурою.

«Наше головне завдання полягає в посиленні регіонального бюро у якості центру передового досвіду, щоб надати країнам конкретну допомогу у вирішенні конкретних питань, працювати рішуче, але з необхідною мірою делікатності щодо здійснення впливу на ситуацію на рівні країн, зменшуючи тягар, який лежить на їх плечах  і не в останній черзі – на плечах невеликих країн», – зауважив д-р Клюге.

Пріоритетним завданням д-р Клюге в Європейському регіональному бюро ВООЗ стане впровадження підходу до роботи, що базуватиметься на широкій участі персоналу і на Хартії цінностей ВООЗ, а також викоріненні будь-яких форм утисків, які існують на робочих місцях організації.

«Наш шлях є довгим і сповненим серйозних перешкод, а інструменти, якими ми володіємо, є нечисельними, однак рівень солідарності дуже високий», – зазначив він у підсумку.

Після сьогоднішнього вибору кандидатура д-ра Клюге буде винесена на розгляд Виконавчого комітету ВООЗ на його 146-й сесії в лютому 2020 року. Д-р Клюге розпочне виконувати свої нові обов’язки з 1 лютого 2020 року, змінивши на цій посаді д-ра Жужану Якабу, яка займала посаду директора регіонального бюро протягом останніх 10 років.

 

Біографічна довідка

Д-р Клюге працює в галузі охорони громадського здоров’я 24 роки. Він розпочав свою кар’єру в Бельгії на посаді сімейного лікаря, після чого працював з організацією «Лікарі без кордонів» у Сомалі та Ліберії. Він взяв участь у масштабних програмах по боротьбі з туберкульозом у пенітенціарній системі в Сибіру (Російська Федерація) та ще в низці країн, що були у складі колишнього СРСР. У регіональному бюро ВООЗ для країн Південно-Східної Азії д-р Клюге курував програми по боротьбі з туберкульозом, СНІДом і малярією в Корейській Народно-Демократичній Республіці та Мьянмі.

Протягом останніх десяти років д-р Клюге працював у європейському регіональному бюро ВООЗ, де займався питаннями здійснення масштабних перетворень у системі охорони здоров’я, включаючи організацію районних служб первинної медико-санітарної допомоги в Греції під час фінансової кризи, реалізації положень Таллінської хартії і виконання зобов’язань, взятих на Глобальній конференції з первинної медико-санітарної допомоги в Астані (Казахстан) у 2018 році.

Джерело: https://www.euro.who.int/en/media-centre/sections/press-releases/2019/dr-hans-kluge-is-the-nominee-for-who-regional-director-for-europe

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

17 вересня розпочався Міжнародний фармацевтичний конгрес, серед учасників якого Держлікслужба

Наступна

Вітання з Днем фармацевта!