Засідання Комітету Міжнародної системи співробітництва фармацевтичних інспекцій

Опубліковано 22.05.2023 о 16:44

Чергове засідання Комітету Міжнародної системи співробітництва фармацевтичних інспекцій (Pharmaceutical Inspection Cooperation Scheme – PIC/S) відбулось 11-12 травня 2023 року 2023 року в Женеві (Швейцарія) та було присвячено обговоренню ключових досягнень співпраці членів PIC/S та напрямів подальшої співпраці.  Засідання відбулось за участю представників Комітету органів-учасників PIC/S, заявників та пре-заявників PIC/S, партнерів PIC/S, а саме: Всесвітньої організації охорони здоров’я, Європейського Агентства з лікарських засобів, Європейського Директорату з контролю якості лікарських засобів. Представників рф до участі у заході не допустили.

На фото (зліва направо): Ірина Феденко, начальник Управління комунікацій Держлікслужби; Jeffrey Hodgson, PIC/S, Secretariat;
Роман Ісаєнко, Голова Держлікслужби; Paul Gustafson, PIC/S, Chairperson

 

У своєму вступному слові Голова Комітету Міжнародної системи співробітництва фармацевтичних інспекцій Paul Gustafson (Канада) привітав усіх учасників заходу, але особливу увагу приділив Державній службі України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, зосередившись на наслідках, спричинених руйнуванням, фармацевтичних виробництв, аптечних закладів, порушенні ланцюгів постачань лікарських засобів та медичних виробів, стражданнях людей, що  стало результатом російської агресії проти України.

В ході засідання Держлікслужбою було піднято питання щодо сертифікації українських фармацевтичних підприємств. А саме, у зв’язку із введенням воєнного стану на всій території України, у деяких виробників фармацевтичної продукції закінчується термін дії Сертифікату GMP, виданого регуляторними органами європейських країн. Нагальним стає вирішення питання щодо проведення інспектувань таких виробників дистанційно або можливість подовжити термін дії сертифікатів. Після обговорень зазначеного питання членами Комітету було прийнято рішення продовжити дискусії. Про результати буде повідомлено Держлікслужбу.

 

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Звіт за 15 - 19 травня 2023 року

Наступна

Представники Держлікслужби взяли участь в 6-му засіданні Комітету сторін Конвенції MEDICRIME