З нагоди 20-річчя введення в дію Державної Фармакопеї України відбудеться науково-практична конференція

Опубліковано 10.11.2021 о 15:21

З нагоди 20-річчя введення в дію Державної Фармакопеї України (ДФУ) відбудеться науково-практична конференція «ДЕРЖАВНА ФАРМАКОПЕЯ УКРАЇНИ — ЄВРОПЕЙСЬКА ЯКІСТЬ ВІТЧИЗНЯНИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ». Захід відбудеться 25-26 листопада 2021 року на базі Державного підприємства «Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів» у форматі відеоконференції.

ДП «Фармакопейний центр» належить до сфери управління Держлікслужби і є провідною науковою установою України у галузі стандартизації та контролю якості лікарських засобів. На підприємстві проводяться системні наукові дослідження фундаментального і прикладного характеру. Стандарти якості, які розробляє ДП «Фармакопейний центр, роблять суттєвий внесок у розвиток фармацевтичної галузі України, що стає підґрунтям для встановлення в Україні європейських стандартів якості лікарських засобів та інтеграції у світовий фармацевтичний ринок.

Відповідно до Указу Президента України від 18.11.2020 № 504/2020 «Про делегацію України для участі у засіданнях Європейської комісії з фармакопеї» представники Фармакопейного центру входять до складу делегації України. Основними завданнями участі делегації України у засіданнях Європейської комісії з фармакопеї є забезпечення інтересів України у сфері розробки фармакопейних стандартів якості лікарських засобів. У тісній співпраці з Держлікслужбою здійснюється систематична актуалізація ДФУ як складової частини системи стандартизації контролю якості лікарських засобів, гармонізації державних стандартів якості лікарських засобів з європейськими та іншими міжнародними стандартами.

Державна Фармакопея України (ДФУ) – це правовий акт, який містить загальні вимоги до лікарських засобів, фармакопейні статті, а також методики контролю якості лікарських засобів. Вимоги ДФУ, висунуті до лікарських засобів (ЛЗ), є обов’язковими для всіх підприємств та установ України, які виробляють, зберігають, контролюють і реалізують ЛЗ, незалежно від їх форми власності.

Україна – перша серед країн колишнього СРСР, яка розробила і ввела в дію свою національну Фармакопею. ДФУ 1-го видання введена в дію з 1 жовтня 2001 року.

У 2021 році ведено в дію Доповнення 5 до ДФУ та розпочато розробку нових статей і монографій, планування змісту Доповнення 6 до ДФУ.

Держлікслужба вітає колег з 20-річчям з дати заснування та видання першої національної Фармакопеї! Бажаємо успіхів та натхнення, здоров’я та добробуту.

Запрошуємо до  участі у конференції.

Реєстрація учасників на конференцію і подання рукопису здійснюється на електронну адресу: ph.ukr.spc.biol@gmail.com

Детальна інформація представлена за посиланням: http://sphu.org/

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Працівники Держлікслужби відзначені нагородами Нацполіції

Наступна

Представники Держлікслужби взяли участь у «Годині безбар’єрності»